Tüm Yazılar

30 Ağustos sözleri, resimli mesajları 2022: 30 Ağustos Zafer Bayramı ile ilgili Mustafa Kemal Atatürk sözleri ve fotoğrafları!

30 Ağustos sözleri, resimli mesajları 2022: 30 Ağustos Zafer Bayramı ile ilgili Atatürk sözleri ve fotoğrafları!

30 Ağustos Zafer Bayramı mesajları ve sözleri sabah saatlerinden bu yana yoğun ilgi görüyor. Mustafa Kemal Mustafa Kemal Atatürk komutasındaki Türk ordusunun 26 Ağustos’ta başlayıp 30 Ağustos’ta zaferle sonuçlanan Büyük Saldırı ve Başkomutanlık Meydan Muharebesi’nin bu yıl 99. yıl dönümü. Bu mühim günün anlam ve önemine uygun paylaşım yapmak isteyenler, 30 Ağustos Zafer Bayramı mesajları ve sözlerine yoğun ilgi gösteriyorlar. İşte sevdiklerinize gönderebileceğiniz toplumsal medya hesaplarınız üstünden paylaşabileceğiniz en güzel, kısa ve uzun 30 Ağustos Zafer Bayramı mesajları ve sözleri…

30 AĞUSTOS MESAJLARI VE SÖZLERİ

30 Ağustos Zaferi ulusal birlik ve beraberlik ruhu içinde bağımsızlık meşalesinin ebediyen yanacağı bir zaferdir. Bu güzel Zafer Bayramınız mübarek olsun.

Özgürlüğümüzün ve bağımsızlığımızın zaferi olan 30 Ağustos Zafer Bayramı mübarek olsun.

Ulusumuzun ulusal savaşım sürecindeki en büyük adımı; büyük saldırı zaferinin yıldönümünde, Mustafa Kemal Mustafa Kemal Atatürk ve ordumuzun elde etmiş olduğu zaferi bir kez daha gururla kutluyoruz.

Türk zamanı zaferlerle doludur. Fakat 30 Ağustos 1922’de zaferle sonuçlanan Dumlupınar Savaşı, Türk ulusunun tekrardan dirilişidir. Zafer Bayramınız Kutlu Olsun.

30 Ağustos Zafer Bayramı mübarek olsun. Bu toprakları hangi şartlarda, iyi mi kazandığımızın bilincinde olduğumuz sürece bizlere her gün Zafer Bayramı. Şehitlerimizin ruhu şad olsun.

Zafer normal olarak başaracağım diyenin ve başaracağına inananlarındır. Bu güzel memleketimizde zaferi hak eden Türk milletinin 30 Ağustos Zafer Bayramı mübarek olsun.

30 Ağustos 1922’de kazanılan büyük zafer, şanlı milletimizin benzeri olmayan destanlarından biri olarak tarihteki yerini almıştır. Gazi Mustafa Kemal’in önderliğinde kazanılan ve kurtuluş savaşımızın başarıya ulaşmasında en mühim etken olan bu büyük zaferin ardında milletimizin bağımsızlık ve özgürlük aşkı ile kahraman ordumuzun cesaret ve fedakarlığı vardır.

Bu yıl da bizlere bu büyük zaferi armağan eden Mustafa Kemal Atatürk’ü ve tabanca dostlarını saygı ve minnetle anıyorum. Tüm milletimizin 30 Ağustos Zafer Bayramı mübarek olsun.

Türk milletinin 30 Ağustos Zafer Bayramı mübarek olsun.ZAFER BAYRAMI MESAJLARI

30 Ağustos Zafer Bayramı’mız mübarek olsun. Türkiye Bayrağı Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal ATATÜRK başta olmak suretiyle Vatanları uğruna canlarını feda eden aziz şehitlerimizi rahmet ve saygıyla anıyor, kahraman gazilerimize şükranlarımı sunuyorum.

Bu zafer için çıkmış olduğu yolda inançla, yılmadan yürüyen gazi ve şehitlerimizi minnetle anar, tüm Türkiye’nin 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı kutlarım.

İstiklal mücadelemizin tüm kahramanlarını, kanlarıyla canlarıyla bu toprakları vatan icra eden ve ülkemizin milletiyle bölünmez bütünlüğü için canlarını seve seve feda eden aziz şehitlerimizi ve kahraman gazilerimizi rahmet ve minnetle anıyor, 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı kutluyorum.

Türk milleti kendisi için, kendi geleceği ve kurtuluşu için çalışan kimseleri ve kurulan güçlük karşısında bırakmayacak kadar yüksek vatanseverlik ve yüksek onur duygusuyla doludur. 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı kutluyorum.

Tarihin altın sayfalarındaki yerini alan ve bağımsız yaşamak isteyen birçok ulusa da yol gösteren Kurtuluş Savaşı, Türk milletinin, ordusu ile beraber yüce Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde yazdığı kahramanlık destanıdır.

Kahraman atalarımızdan aldığımız güçle, büyük önder Mustafa Kemal Mustafa Kemal Atatürk’ün işaret etmiş olduğu modern uygarlık yolunda emin bir halde ilerlemek ve ülkemizi modern uygarlık düzeyinin üstüne çıkarmak için birlik ve beraberlik içinde var gücümüzle çalışacağız.

Ulusumuzun ulusal savaşım sürecindeki en büyük adımı; büyük saldırı zaferinin yıldönümünde, Mustafa Kemal Mustafa Kemal Atatürk ve ordumuzun elde etmiş olduğu zaferi bir kez daha gururla kutluyoruz.

Zaferlerle dolu şanlı tarihimiz nesiller süresince taşıdığımız en kıymetli mirasımız. 30 Ağustos Zafer Bayramı Kutlu Olsun.

Özgürlüğümüzün ve bağımsızlığımızın zaferi olan 30 Ağustos Zafer Bayramı mübarek olsun.

30 Ağustos Zafer Bayramı mübarek olsun. Bu toprakları hangi şartlarda, iyi mi kazandığımızın bilincinde olduğumuz sürece bizlere her gün zafer bayramı. Şehitlerimizin ruhu şad olsun.

30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMI İLE İLGİLİ ATATÜRK’ÜN SÖZLERİ

Gençler! Geleceğe güvenimizi güçlendiren ve sürdüren sizsiniz Siz, almakta olduğunuz eğitimle, data ile, insanlıkta üstünlüğün, yurt sevgisinin, fikir özgürlüğünün en kıymetli örneği olacaksınız Ey yükselen yeni dönem! Cumhuriyeti biz kurduk, O’nu yükseltecek ve yaşatacak sizlersiniz (Mustafa Kemal Mustafa Kemal Atatürk)

Zafer, “Zafer benimdir” diyebilenindir. Başarı ise, “Başaracağım” diye başlayarak sonunda “Başardım” diyebilenindir. (Mustafa Kemal Mustafa Kemal Atatürk)

Büyük zaferler, yalnızca büyük milletler tarafınca kazanılabilir… Mustafa Kemal Mustafa Kemal Atatürk

Biz Türkler tarih süresince özgürlük ve istiklale timsal olmuş bir milletiz.

Egemenlik, kayıtsız şartsız ulusundur.

Ulusal egemenlik öyleki bir nurdur ki, onun karşısında zincirler erir, taç ve tahtlar yanar, mahvolur.

İnsaf ve acıma dilenmekle millet işleri görülemez; millet ve devletin onur ve bağımsızlığı elde edilemez, insaf ve acıma dilenmek benzer biçimde bir kaide yoktur. Türk milleti ve Türkiye’nin evlatları, bunu bir an akıldan çıkarmamalıdır.

Bağımsızlık, uğruna ölmesini bilen toplumların hakkıdır.

Dünyada ve dünya milletleri içinde sükun, refah ve iyi geçim eğer olmazsa, bir millet kendisi için ne yaparsa yapsın, huzurdan mahrumdur.

Türkiye’nin itimatını amaç edinen, hiçbir başka ulusun aleyhinde olmayan bir sulh yolu, devamlı bizim ilkemiz olacaktır.

Biz Türkler, tarih süresince özgürlük ve bağımsızlık timsali olmuş bir milletiz.

Tam bağımsızlık denildiği vakit, organik, siyasal, mali, adli, askeri, kültürel ve her alanda tam bağımsızlık anlaşılır.

Bağımsızlıktan yoksun bir millet, çağdaş insanlık karşısında uşak olmaktan kurtulamaz.

Bilelim ki, ulusal benliğini bilmeyen milletler başka milletlerin avıdır.

Ulusun bağımsızlığını, gene ulusun kati sonucu ve direnişi kurtaracaktır.

Ben yaşayabilmek için, kati olarak bağımsız bir ulusun evladı kalmalıyım. Bu yüzden ulusal bağımsızlık bence bir yaşam sorunudur.

Ya bağımsızlık, ya ölüm.

Büyük ve zamanı vakaları sadece büyük milletler yaşayabilir.

Tarih yazmak, tarih yapmak kadar önemlidir. Yazan yapana sadık kalmazsa değişmeyen hakikat insanı şaşırtacak bir kalite alır.

Felaketler insanları, akıllı milletleri daima azimli ve yeni hamlelere sev üzüntü.

Bir millete hizmet eden onun efendisi olur.

Türk evladı atalarını tanıdıkça daha büyük işler yapmak için kendinde kuvvet bulacaktır.

Türk milleti kendisi için, kendi geleceği ve kurtuluşu için çalışan kimseleri ve kurullan güçlük karşısında bırakmayacak kadar yüksek vatanseverlik ve yüksek onur duygusuyla doludur.

Yüksek Türk! Senin için yüksekliğin sınırı yoktur. İşte parola budur.

Bu millet, tarihini iftiharla doldurmuş bir millettir. Türk milletinin geleceği, bugünkü evlatlarının doğru görüşü, yorulmak bilmez çalışkanlığı ile büyük ve parlak olacaktır.

Milletimizin saf karakteri kabiliyetle doludur. Sadece bu doğuştan gelen kabiliyeti geliştirebilecek metodlarla donanmış vatandaşlar lazımdır.

Kurtulmak ve yaşamak için çalışan, çalışmak zorunda olan bir halkız. Bundan dolayı her birimizin hakkı vardır, yetkisi vardır. Fakat çalışmak yardımıyla bir hakkı kazanırız. Yoksa arka üstü yatmak ve ömrünü emek harcamadan geçirmek isteyen insanların bizim toplumumuzda yeri yoktur, hakkı yoktur.

30 Ağustos Salı kargoların çalışma durumu! Yarın kargolar açık mı, PTT kargo çalışıyor mu?

30 Ağustos Salı kargoların çalışma durumu! Yarın kargolar açık mı, PTT kargo çalışıyor mu?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu