Tüm Yazılar

34 Nerenin Telefon Kodu? +34 Alan Kodu Hangi Ülkeye Ilişik?

34 Nerenin Telefon Kodu? +34 Alan Kodu Hangi Ülkeye Ait?

34 Nerenin Telefon Kodu?

Vatanımızda her ile ilişik bir telefon kodları verilmiştir. 34 kodu ülkemize ilişik olmayan bir olmaktadır. +34 kodu yurtdışına kayıtlı bir kod olmaktadır. Bu kod Avrupa ülkesi olan İspanya ülkesine bağlı bir telefon kodudur. 34 numarası ile aranan kişiler aramanın nereden yapıldığını merak etmektedir. Bu arama yurt dışından Avrupa ülkesi olan İspanya’dan yapılıyordur.

Aynı şekilde Türkiye sınırları içinden herhangi bir şehirden İspanya ülkesindeki bir numara aranmak istenir ise ne olursa olsun ülkenin alan kodunun girilmesi gerekir. İspanya ülkesinin alan kodu +34 olmaktadır.

+34 Alan Kodu Hangi Ülkeye Ilişik?

Yurt dışına yapılacak olan telefon görüşmeleri gün içinde oldukca sık yapılmaktadır. Yurt dışını aramak için ülkenin alan kodunun bilinmesi gerekir. Her ülkenin alan kodu değişik olmaktadır. Bunlardan birisi de +34 numaralı alan kodudur. Bu alan kodu İspanya ülkesine ilişik olmaktadır.

Ülke kodları telefon aramalarında en başa iki haneli olarak yazılmaktadır. Yurtdışına yapılacak telefon görüşmelerinde ülkenin kodları aramaların başına yazılmaktadır. Bu sayede karşı taraf aramanın hangi ülkeden yapıldığını da bilmektedir. Türkiye’den yurtdışına meydana getirilen telefon görüşmelerinde ilk olarak Türkiye kodu girilmektedir. Ülkemizin kodu ise +90 numaralı ülke kodudur.

Bununla birlikte +34 numaralı alan kodu da son zamanlarda çoğunlukla araştırılmaktadır. +34 numaralı alan kodu İspanya’ya ilişik olmaktadır. Eğer +34 numaralı kod ile arandıysanız bu aramanın kati olarak İspanya ülkesinden yapıldığını idrak etmek mümkündür. İspanya Avrupa’nın en batısında bulunan bir ülke olmaktadır.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu