Tüm Yazılar

38 Nerenin Telefon Kodu? +38 Alan Kodu Hangi Ülkeye Ilişik?

38 Nerenin Telefon Kodu? +38 Alan Kodu Hangi Ülkeye Ait?

38 Nerenin Telefon Kodu?

Türkiye’de her şehrin kendine gore özgü bir alan kodu vardır. Buna gore ise, bazı şehirlerin bir tane alan kodu bulunurken, bazı şehirlerin ise birden fazla alan kodu olabiliyor. Eğer, şahıs kent dışını aramak istiyorsa da,3 haneli olan alan kodunun önüne ”0” eklemesi gerekir. 81 plaka numarasına haiz olarak malum Düzce’nin telefon kodu ise, 0380’dir. Şahıs ise, 0380 alan kodu ile süregelen bir telefondan aranıyorsa, aramanın Düzce ilinden yapıldığı söylenebilir.

+38 Alan Kodu Hangi Ülkeye Ilişik?

+380 internasyonal telefon ve ülke kodunun nereye ilişkin ve hangi ülkenin kodu olduğu sıkça merak ediliyor. Bu kod ise, Ukrayna’dır. Ukrayna’nın, başkenti Kiev olarak malum ve Doğu Avrupa’da Türkiye’nin şimal tarafında yer edinen 42 milyon nüfusa haiz olan bir ülkedir. Mahalli saati ise, (Kiev), Türkiye’de ise (Ankara) saatine gore de -1 saat geridir.

Ukrayna ülkesine ilişkin bir kod olan 380, Ukrayna’da yaşamını sürdüren birisi aranmak istendiği vakit kullanılması ihtiyaç duyulan mühim bir koddur. Bu kod kullanılmadan Ukrayna’da bulunan herhangi biri ile yazışma oluşturmak mümkün olmaz. 0382 kodu ise, ülke olarak Zimbabve’ye ilişkin olan bir koddur. Afrika kıtasının cenup tarafında bulunuyor. Hem de 380 kodu ise, (+90 380 ya da 0380) vatanımızda Düzce iline ilişkin olan öteki şehirlerarası telefon alan kodu olarak bilinir. Bu kodu tuşlayarak da Düzce ilinde yaşayan bir kişiyi kolay bir halde arayabilirsiniz.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu