Tüm Yazılar

43 Nerenin Telefon Kodu? +43 Alan Kodu Hangi Ülkeye Ilişkin?

43 Nerenin Telefon Kodu? +43 Alan Kodu Hangi Ülkeye Ait?

43 Nerenin Telefon Kodu?

Ülkelerin telefon kodları birbirlerinden farklıdır ve internasyonal aramalarda bu kodlar yazılır. Ülke dışına bir arama gerçekleştirilmek istenirse numaraların başına alan kodlarını yazmak gerekir. Ek olarak yurt dışından gelen aramalarda da numara başlarında bu alan kodları yazar. +43 alan kodu da dört gözle beklenen bir telefon alan kodudur. Eğer telefonunuza başlangıcında +43 yazan bir numaradan arama gelirse Avusturya ülkesinden arama alıyorsunuz anlama gelir.

+43 Alan Kodu Hangi Ülkeye Ilişkin?

Hangi ülkelerin alan kodları nedir bu bilgilere internetten ulaşmak mümkündür. 43 telefon kodu da Avusturya’nın telefon kodlarında yazar. Internasyonal kodlar içinde 43 kodu Avusturya ülkesine aittir. Avusturya’da bilhassa oldukca fazla Türk yurttaş yaşadığından vatanımızda sıkça arama yapılabilir. Bundan dolayı de 43 alan kodunun hangi ülkeye ilişik olduğu merak edilebilir. Aileler genel anlamda Avusturya’daki akrabalarını ya da tanıdıklarını aramak için de ülkenin kodunu merak eder. Eğer Türkiye’den Avusturya’ya arama yapmak isterseniz numaranın başına +43 yazılması gerekir.

Avusturya Alan Kodu Nedir?

Avusturya’nın uluslararasında telefon kodu 43 olarak karşımıza çıkar. Ülkemizden meydana getirilen aramalardan ya da Avusturya’dan gelen aramalarda +43 yazar. Bundan dolayı de eğer tarafınıza arama gelirse ve numaranın başlangıcında +43 yazarsa aramanın Avusturya’dan geldiğini anlamalısınız. Ülkelerin telefon alan kodları internasyonal aramalarda yazar.

Internasyonal Telefon Kodunda +43 Nerenin?

+43 telefon kodu Avusturya ülkesine ilişik internasyonal bir telefon kodu olarak tespit edilmiştir. Avusturya’dan birini aramak isterseniz numaranın başına 00’da yazmalısınız. Üç haneli telefonların başına yalnızca 0, iki hanelilerin ise 00 yazmanız gerekir. Internasyonal telefon kodu 43 olduğunda bu numara Avusturya’ya aittir. Ülkelerin telefon alan kodlarını internetten kolay bir halde öğrenebilirsiniz.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu