Tüm Yazılar

44 Nerenin Telefon Kodu? +44 Alan Kodu Hangi Ülkeye Ilişkin?

44 Nerenin Telefon Kodu? +44 Alan Kodu Hangi Ülkeye Ait?

44 Nerenin Telefon Kodu?

Dünyanın birçok değişik yerinden ortak şekilde 44 alan kodu kullanarak İngiltere’ye ulaşım sağlanır. Kısaca durağan(durgun) 44 alan kodu İngiltere’nin telefon kodudur. İngiltere’deki herhangi bir kurum ya da kurum ve bireysel olarak kişiye ulaşmak için, ilk olarak 44 numarasının girilmesi gerekmektedir. Sonrasında İngiltere’nin ilgili şehri ve Bölgesi’ne ilişkin olan öteki numaralar yazılır.

Yurt dışına açık olan telefonlar üstünden böylece 44 numarası ile beraber, İngiltere’ye arama yapılabilir. Bilhassa ticari ve gezi başta olmak suretiyle pek oldukça amaçlı altında en oldukça kullanılan durağan(durgun) telefon kodlarından biridir. Bundan dolayı her açıdan İngiltere dünya genelinde en oldukça ilgi gören ve durağan(durgun) numaralar üstünden aranan ülkeler içinde gelir.

+44 Alan Kodu Hangi Ülkeye Ilişkin?

En oldukça dört gözle beklenen alan kodları içinde 44 numara gelmektedir. Genel anlamda bu numara telefonda görüldüğü vakit özellik +44 şeklinde bir görünüm ortaya çıkar. Bununla birlikte şahıs bu numaraya girmiş olduğu zamanda gene aynı görünüm öne çıkar. Bu bağlamda 44 alan kodu İngiltere’ye ilişkin bir koddur. Telefon kodu olarak da anlatılacak olan bu numara, İngiltere’nin tüm değişik şekillerine ortak şekilde ulaşım imkanı verir. Amaca uygun olarak 44 numarası başta olmak suretiyle öteki numaraları girilerek İngiltere’ye ulaşım gerçekleşir.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu