Tüm Yazılar

62 Nerenin Telefon Kodu? +62 Alan Kodu Hangi Ülkeye Ilişkin?

62 Nerenin Telefon Kodu? +62 Alan Kodu Hangi Ülkeye Ait?

62 Nerenin Telefon Kodu?

62 şeklinde malum alan kodu ile arama yapıldığı vakit Endonezya nasılsın aranmış olur. Kısaca numaranın başına 62 yazılarak meydana getirilen arama Endonezya içindir. Bu ülke Asya ülkeleri içinde yer alır.

+62 Alan Kodu Hangi Ülkeye Ilişkin?

Nüfus bakımından oldukça büyük olan Endonezya toplamda 275 milyona yakın olan bir nüfusa haizdir. Bunun yanında bu ülkeden bir numara arandığı vakit başına +62 getirilir. Bu sayede karşı tarafı aramak mümkündür.

62 Telefon Kodu İle Hangi Ülkeye Ulaşılır?

Endonezya olarak malum ülkeye yazışma yönünden ulaşmak için 62 kodunu kullanırız. Bu kod Endonezya için net olarak malum alan kodudur. Doğru ve tek malum Endonezya alan kodu 62’dir.

+62 Nerenin Alan Kodu?

+62 yazan alan kodu numaraların başına geldiği vakit Endonezya aranacağı anlaşılır. Aslına bakarsanız alan kodları birbirinden farklıdır ve buna nazaran işlem yapmak oldukça kolaydır. Bununla beraber alan kodlarının bilinmesi her açıdan ehemmiyet arz eder. Ek olarak Endonezya benzer biçimde büyük ülkelerin alan kodlarını bilmek mühim bir artıdır. Sonuçta genel kültürün oldukça yararlı bulunduğunu hepimiz bilir.

Endonezya 17 binden fazla adadan meydana gelir. Ek olarak Dünyanın en kalabalık ülkeleri içinde mühim bir sırada bulunur. Naturel olarak bu ülkenin alan kodunu bilmek genel kültür için oldukça büyük bir öneme haizdir. Ülkenin haiz olduğu kültür Hindistan kültürüne benzer. Bunun yanında ülkede para birimi olarak Endonezya Rupisi görülür.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu