Tüm Yazılar

852 Nerenin Telefon Kodu? +852 Alan Kodu Hangi Ülkeye Ilişik?

852 Nerenin Telefon Kodu? +852 Alan Kodu Hangi Ülkeye Ait?

 852 Nerenin Telefon Kodu

 Dünyada tüm ülkelerin ayrı ayrı kodu vardır. Bu kodlar telefon arama işleminde kullanılır. 852 ile meydana getirilen aramalar Hong Kong’tan yapılıyor anlamına gelir. Ülkeler arası kodlar daima farklıdır. Cepten yada hatlı aramalarda daima için ülkeler arası kod kullanılır. Türkiye sınırları içinde cepten arama işleminde kod girilmez. Durağan(durgun) telefon ile aramalarda il kodu girilir. İl kodu il sınırları içinde ikamet eden tüm adresler için geçerlidir.

 +852 Alan Kodu Hangi Ülkeye Ilişik?

 Yanlış yada fena amaçlı aramalarda kimi zaman +852 kodu karşımıza çıkabilir. Bu şeklinde durumlarda aramanın Hong Kong ülkesinden yapıldığı bilinmelidir. Hong Kong’ta birini aramak için 00 yada + ile arama hayata geçirmeye başlamalısınız. Arkasından 852 kodu yazılır ve aradığınız kişinin telefonu yazılır. Arama işlemi esnasında uzun uzun çalarsa arama yapılıyor anlamına gelir. Kesik kesik kısa kısa çalma işlemi gerçekleşirse bu durumda meşgul anlamına gelir. SMS ve konuşma ülkeler içinde daha yüksek rakamlarla fiyatlandırılır. Bu yüzden ülkeler arası iletişimde web tercih edilir.

 Otomatik arama meydana getiren düzmece yazılımlar bir telefona yüklendiğinde ülkeler arası arama otomatik bir halde gerçekleşir. Otomatik SMS atan bu uygulama faturanızın kabarık gelmesine niçin olur. Ülkeler arası aramalarda düzmece arama yada düzmece yazılımla arama şeklinde durumlar çoğunlukla meydana gelmektedir. Cepten yada durağan(durgun) hatlardan arama işleminde kod yazılır. İnternet üstünden aramalarda da gene kod yazılmalıdır. İnternet üstünden aramalarda web bağlantısı yeterlidir. Hatlı aramalarda ise paket yada bakiye gerekir.

964 Nerenin Telefon Kodu?  964 Alan Kodu Hangi Ülkeye Ait?

964 Nerenin Telefon Kodu? 964 Alan Kodu Hangi Ülkeye Ait?

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu