Tüm Yazılar

86 Nerenin Telefon Kodu? +86 Alan Kodu Hangi Ülkeye Ilişik?

86 Nerenin Telefon Kodu? +86 Alan Kodu Hangi Ülkeye Ait?

86 Nerenin Telefon Kodu?

Vatanımızda oldukça sayıda il bulunur. Bu illerin ise, tüm illere ilişkin olan alan kodu vardır. Alan kodları ise, devletimizde şehirlerarası aramalarda sıkça kullanılır. Vatanımızda bulunan illere ilişkin alan kodları bulunmaktadır. Bu alan kodları iller arası telefon görüşmelerinde de sıkça kullanılır. Alan kodları alan kodunun başına ise, 0 konularak da kullanılır. 86 alan kodun ilişkin olan bir Türkiye ili bulunmaz.

+86 Alan Kodu Hangi Ülkeye Ilişik?

+86 numaralı ülke kodu, Cenup Doğu Asya’da bulunan Çin ülkesine ilişkin olan bir koddur. Ülke kodları ise, yurt dışı aramalarda aranacak olan kişinin telefon numarasının önüne bu ülkenin kodu yazılması gerekir. Fakat ülke kodu haricinde bulunan alan kodları da vardır. Bu yüzden de ilk olarak ülke kodu girilmesi gerekir. Sonrasında da alan kodu yazılması gerekir. Son olarak da telefon numarası girilerek arama yapılması gerekir.

+86 internasyonal telefonlar içinde yer alır. Bu ülke kodunun nereye ve hangi ülkeye ilişkin bir kod olduğu merak ediliyor. Bu kod ise, Çin’dir. Çin, başkenti ise, Pekin olarak ve Doğu Asya’da bulunan 1,4 milyar sözü geçen bir ülke olarak bilinir. Mahalli saati (Pekin), Türkiye ise (Ankara) saatine nazaran de +5 saat ileri olarak bilinir. Çin’den gelen yurtdışı aramalar için telefon numarasının başına ise, +86 ya da 0086 ülke kodu konulması gerekir. +86 ülke kodunu takip eden öteki kodlar ise, ilgili ülkenin şehrini ya da bölgesini gösteren alan kodlarıdır.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu