Tüm Yazılar

972 Nerenin Telefon Kodu? +972 Alan Kodu Hangi Ülkeye Ilişik?

972 Nerenin Telefon Kodu? +972 Alan Kodu Hangi Ülkeye Ait?

972 Nerenin Telefon Kodu?

 Ülkeler arası aramalarda ilk mühim konulardan biri telefon kodudur. Ara sıra bilinmeyen telefon aramalarında ilk dikkatimizi çeken telefonun ilk kod numaralarıdır. Kodu bilemediğiniz süre internetten arattığınızda hangi ülkeye ilişik olduğu anında ekrana yansıyor. Telefondan ülkeler arası yada iller arası aramalarda engelleme işlemi yapılıyor. Telefon oparatör alan kişi hizmetleri ülkeler arası arama işlemini iptal edebiliyor.

 Bazı düzmece yazılımlar otomatik arama yaparak faturanızı şişirebilir. Telefonunuz kendi kendine ülkeler arası ileti atıyor yada arama yapıyorsa en kısa sürede telefonu yapınak ayarlarına getirin. Arama devam ederse o telefondaki korsan yazılımı iptal etmeden kullanmayın.

 +972 Alan Kodu Hangi Ülkeye Ilişik?

 Ülkeler arası aramalarda kolaylık elde eden kodlar, ülkeye hususi numaralardır. +972 alan kodu İsrail Devletine ilişik bir numaradır. Bu ülkede yaşayan biri ile telefon ile iletişime geçileceği süre bu kod ilk olarak yazılmalıdır. Sonrasında il yada bölge kodu girilir. Son olarak kişiye ilişik telefon eklenmiş olur.

 Ülkeler arası aramalarda ilkin ülke, hemen sonra il kodu yazılır. Cepten aramalarda ülke kodu ve telefon numarası girilir. Ülkeler arası her türlü aramalarda telefon kodu önemlidir. İnternet üstünden aramalarda telefon rehberindeki numaralar otomatik aranır. Türkiye’den İsrail’i aramak için +972 numarası ilk olarak çevrilir. İsrail’den Türkiye’yi aramak için 0090 çevrilir. Ülkeler arası aramalarda fiyatlandırma farklıdır.

994 Nerenin Telefon Kodu?  994 Alan Kodu Hangi Ülkeye Ait?

994 Nerenin Telefon Kodu? 994 Alan Kodu Hangi Ülkeye Ait?

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu