Tüm Yazılar

994 Nerenin Telefon Kodu? +994 Alan Kodu Hangi Ülkeye Ilişkin?

994 Nerenin Telefon Kodu? +994 Alan Kodu Hangi Ülkeye Ait?

Bu yüzden amaca bağlı olarak durağan(durgun) hatları üstünden kontakt oluşturmak için, Azerbaycan alan kodu 994 numara giriş yapılır. Bu durağan(durgun) numara ile beraber hem de ilgili numara Azerbaycan’ın şehrine uygun olarak girilir.

 994 Nerenin Telefon Kodu?

 994 numara Azerbaycan’ın telefon kodudur. Bununla birlikte internasyonal düzeyde Azerbaycan’ın alan kodu olarak da ön plana çıkar. Genel anlamda başına artı işareti gelmesi ile beraber telefonlarda görünür. Doğrusu +994 biçiminde bir görüntü ortaya çıkar. Bu görüntü ile beraber lüzumlu olan Azerbaycan şehri mevzusunda durağan(durgun) numara yazılır ve arama gerçekleşir. Böylece bireysel ve kamu ile beraber pek fazlaca sektör üstünden ilgili kurumlara bağlantı kurulabilir. Gezim ve ticaretin yanı sıra eğitim ya da rezervasyon şeklinde birçok amaç altında bu numara durağan(durgun) olarak kullanılır. Bilhassa kardeş ülke olarak Azerbaycan ile Türkiye içinde durağan(durgun) hat üstünden bağlantı fazlaca fazla gerçekleşmektedir.

 +994 Alan Kodu Hangi Ülkeye Ilişkin?

 Azerbaycan alan kodu olarak 994 numarasını kullanmaktadır. Bu durum hem de internasyonal düzeyde geçerli olarak yasal kapsamda değerlendirilir. Herhangi bir durağan(durgun) numarayı aramak için Azerbaycan’a ulaşmak amacı 994 numarası tuşlanır. Böylece Azerbaycan sınırlarına giriş yapılır ve şehirleri bazında lüzumlu numara girilir. Netice olarak pek fazlaca amaç altında 994 alan kodu ile beraber Azerbaycan üstünden kontakt sağlanır. Bununla birlikte dışarıda +994 yazılı bir telefon geldiği zaman bunun Azerbaycan üstünden gelen arama olduğu anlaşılır.

966 Nerenin Telefon Kodu?  966 Alan Kodu Hangi Ülkeye Ait?

966 Nerenin Telefon Kodu? 966 Alan Kodu Hangi Ülkeye Ait?

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu