Tüm Yazılar

996 Nerenin Telefon Kodu? +996 Alan Kodu Hangi Ülkeye Ilişkin?

996 Nerenin Telefon Kodu? +996 Alan Kodu Hangi Ülkeye Ait?

996 Kırgızistan’ın telefon kodudur. 996 telefon kodu ile gelen bir arama Kırgızistan’dan yapılıyor anlamına gelir.

 996 Nerenin Telefon Kodu?

 996 telefon kodu ile telefonunuza bir arama düşerse bu aramanın yurt dışından yapıldığını anlayabilirsiniz. Eğer hangi ülkeden arama aldığınızı merak ederseniz bunun için de web üstünden araştırma yapabilirsiniz. 996 telefon kodu ile başlamış olan numaralar Kırgızistan ülkesine aittir. Telefonunuza bu numara kodu ile başlamış olan bir arama gelirse Kırgızistan’dan biri sizi arıyor anlamına gelir. Siz de bu ülkeye arama yapmak isterseniz numaranın başına ülkenin alan kodu olan +996 kodunu yazmalısınız.

 +996 Alan Kodu Hangi Ülkeye Ilişkin?

 996 telefon kodu Kırgızistan’a ilişik olarak tespit edilir. Bir öteki ifade ile de 996 telefon kodu ile arama gelirse bu arama Kırgızistan’dan geliyor anlamına gelir. Her ülkenin kendine hususi bir ülke telefon kodu vardır ve yurt dışı aramalarında bu kodlar yazar. Internasyonal aramalarda hepimiz arayacağı ülkenin alan kodunu numarada yazmalıdır. Eğer bilmediğiniz bir alan kodu olursa internetten de kısa süre içinde hangi ülkeye ilişik bulunduğunu bulabilirsiniz.

 Kırgızistan Telefon Alan Kodu Nedir?

 Türkiye’den Kırgızistan’a arama yapmak isterseniz ilk olarak +996 alan kodunu tuşlamalısınız. Hemen sonra da numaranın kalanını tuşlamalı ve aramayı gerçekleştirmelisiniz. Internasyonal aramalarda ülkelerin alan kodlarını tuşlamak gerekir. Bu sayede kişiler aramanın nereden geldiğini kolaylıkla anlayabilir. +996 telefon kodu ile bir arama görülürse Kırgızistan ülkesi akla gelmelidir.

 Telefon Alan Kodu +996 Hangi Ülkenin?

 Telefonunuza başlangıcında +996 yazan bir numaradan arama gelirse Kırgızistan’dan arama geliyor anlamına gelir. Kimi zaman bu biçim aramalarda konuşma ödemesi karşı taraftan ya da sizden alınabilir. Bu yüzden kişiler aramanın hangi ülkeden yapıldığını merak eder ve araştırma yapar. +996 alan kodu Kırgızistan ülkesinin olarak bilinir.

994 Nerenin Telefon Kodu?  994 Alan Kodu Hangi Ülkeye Ait?

994 Nerenin Telefon Kodu? 994 Alan Kodu Hangi Ülkeye Ait?

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu