Tüm Yazılar

998 Nerenin Telefon Kodu? +998 Alan Kodu Hangi Ülkeye Ilişkin?

998 Nerenin Telefon Kodu? +998 Alan Kodu Hangi Ülkeye Ait?

  998 Nerenin Telefon Kodu?

 Yabancı ülke çağrıları için en fazla dört gözle beklenen konulardan bir tanesi de ücretlendirme olarak bilinir. Yurt dışından bir davet alınması durumunda çoğu zaman kişilerin geri aramasını amaçlayan, hizmet sağlayıcı tarafın ücret talep edilen aramalardır. Bu şekilde meydana getirilen aramalar ise, çoğu zaman Afrika’dan gelir. Yurt dışından bir arama alındığı süre bile arayanın numarası hizmet sağlayıcısının ek bir ücret almış olduğu bir hizmet tutarı de ihtiva eder. Bu biçim aramalar ise, çoğu zaman Afrika tarafınca gelir. Bununla beraber +2xx – ülke koduna haiz olan ve aranan tarafın yeniden aramasını elde eden aramalardır.

 +998 Alan Kodu Hangi Ülkeye Ilişkin?

 998 alan kodu, Özbekistan ülkesine ilişik olan bir koddur. Ülkenin başkenti ise, Taşkent olarak bilinir. Özbekistan’da yasal bir halde kullanılan dil Özbekçe ve Rusçadır. Özbekistan halkının mühim bir kısmı Müslümandır. +998 Özbekistan ülkesine ilişik olan bir koddur. Özbekistan’a ilişik olan bir telefon numarasını aramak istiyorsanız da +998’den sonrasında 76 alan kodunu yazmanız gerekir. +998’in açılımı ise, 00998 olarak bilinir. Kısacası, Özbekistan ülkesinin alan kodu ise, 998 ve 00998’dir. 76 ise, alan kodu olarak bilinir.

 Alan kodunu kullanırken başına sıfır eklenmesi gerekir. Tüm Avrupa ülkelerinin başta olmak suretiyle pek oldukça ülke “+” yerine “00”ı kullanır. Bu şekilde bir numarayı tekrardan aramak çoğu zaman abonenin yüksek tutarlarda ücretler ödemesi ile sonuçlanır. Bununla beraber bu ücretler tuzak aramayı meydana getiren şirkete de geçirme edilir. Geri arama ise, ne kadar uzun sürerse ücretler de bir o denli yüksek olabilir. Yurt dışından meydana gelen bunun benzer biçimde beklenmedik aramaları geri aradığınız süre dikkatli olmanız gerekir.

972 Nerenin Telefon Kodu?  972 Alan Kodu Hangi Ülkeye Ait?

972 Nerenin Telefon Kodu? 972 Alan Kodu Hangi Ülkeye Ait?

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu