Analistlere Göre Bitcoin Bir Düşüş Daha Görebilir

Geçen sefer kasvetli bir haftalık kapanış yaşadıktan sonra, Bitcoin için bir toparlanma belirtisi yok gibi görünüyor. Analist tahminleri, kapanıştan önce Bitcoin fiyatında başka bir düşüş olabileceğini gösteriyor.

Tarihsel Eğilim Geçen Hafta Kırıldı

Geçen haftanın sonunda Bitcoin, Mart 2020’den bu yana ilk kez 200 haftalık hareketli ortalamanın altında tamamladı. Daha da önemlisi, Bitcoin fiyatı hala 22.500$ civarındaki önemli seviyenin altında işlem görmeye devam ediyor. Bu seviyeyi geri alamamak, Bitcoin’in sonunda yaklaşık 16.000 dolar olan bir sonraki destek seviyesini kıracağı anlamına gelebilir.

Bir sonraki Bitcoin düşüş seviyesi, Bitcoin’in tarihsel haftalık hareketli ortalama verilerine dayanan yaklaşık 16.000 dolar olabilir. Twitter’da bir kripto analisti olan Emmy’ye göre, Bitcoin 16.450 dolar seviyesine ulaşabilir.

Emmy, herhangi bir alıcı gücüne işaret etmek için Bitcoin’in bu ayın sonuna kadar 26.000 dolara geri dönmesi gerektiğine inanıyor. Ayrıca, Bitcoin herhangi bir pozitif momentum gösterecekse, 200 haftalık basit hareketli ortalamanın (SMA) kırılması gerekiyor.

“Şu anda Bitcoin’in 16.450 dolara düşeceği tahminimde herhangi bir değişiklik görmüyorum. Boğaların herhangi bir alıcı gücünü göstermek için haftalık en az 200 SMA geri alması gerekir. Haziran’ı 26.000 dolardan kapatırsak, boğalar geri döndü demektir.”

Emmy

Ayı Piyasasının Sonu Görünüyor mu?

Savvythe1 tarafından yapılan analize göre, mevcut düşüş trendleri henüz aşılmış değil. Pazara daha fazla insan girdikçe, her koşu daha uzun sürecek, diye açıklıyor:

“Bu koşuyu tamamlamadığımıza ve çoğu kişinin varsaydığı gibi bir ayı piyasasına girdiğimize inanıyorum. Piyasaya daha fazla tüketici girdikçe ve genel piyasa değerini yükselttikçe her koşunun daha uzun süreceği ideallerine ağırlık veriyorum.”

Bu arada, Bitcoin fiyatı henüz 36 saate yakın bir sürede 21.000 $ seviyesini geri kazanamadı. BTC, yazım anında 20.309$’dan işlem görüyor.


Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.