Ankara’da alevilere yönelik çirkin provokasyon! Üç ayrı saldırının altından bir isim çıktı

Ankara Mamak’ta, bugün saat 14.30 sıralarında Şah-ı Merdan Cemevi’nde ibadet sırasında bir kişi elindeki sandalyeleri cemevi dedesinin olduğu yere doğru fırlattı. Saldırganın fırlattığı sandalyelerden biri cemevinde oturan bir yurttaşın başına geldi.

Saldırgan daha sonra cemevinden koşarak uzaklaştı. Olay anı güvenlik kamerası tarafından kaydedildi. Bugün saat 16.30 sıralarında Ankara‘daki Türkmen Alevi Bektaşi Vakfı Genel Merkezi’nin ve Ana Fatma Cemevi’nin de saldırıya uğradığı öğrenildi.

Ankara Emniyet Müdürlüğü, üç olayda da saldırganın aynı kişi olduğunu açıkladı. Yapılan açıklama şöyle: “30.07.2022 günü ilimiz Çankaya ilçesinde bulunan Türkmen Alevi Bektaşi Vakfı Genel Merkezi’nde kasten yaralama, Mamak ilçesinde Şah-ı Merdan Kültür Evleri Yaptırma ve Yaşatma Derneği ile Ana Fatma Cemevi’nde ızrar konusu meydana gelmiştir. Konuyla ilgili ivedi yapılan çalışmalar neticesinde, her üç olayı da A.O.K. isimli şahsın gerçekleştirdiği tespit edilmiş, şüpheli şahıs kısa sürede yakalanarak gözaltına alınmıştır. Konuyla ilgili tahkikat çok yönlü devam etmektedir”

Ankara'da üç farklı alevi kurumuna saldıran şüpheli gözaltına alındı

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu da konuya ilişkin sosyal medya hesabından paylaşımda bulunarak “Çankaya’da bir, Mamak’ta iki Cemevine bugün alçakça bir planla saldıran zanlı, Eskişehir’e giderken Ankara Emniyetimiz tarafından yakalandı. Elbette bu provokasyon, her yönüyle soruşturulmaktadır. Geçmiş olsun.” ifadelerini kullandı.

Ankara'da üç farklı alevi kurumuna saldıran şüpheli gözaltına alındı

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, Ankara’da alevi kurumlarını hedef alan çirkin saldırıları kınadı. Bakan Bozdağ, “Ankara’da Cemevlerine yapılan saldırıyı ve provokatör saldırganı kınıyorum. Alevî kardeşlerimizin cemevlerine yapılan saldırı,milletimize ve hepimizin manevî manevî değerlerine saldırıdır. Saldırıyla ilgili adlî süreç başlatılmıştır. Saldırı bütün yönleriyle aydınlatılacaktır.” dedi.

Ankara'da alevilere yönelik çirkin provokasyon! Üç ayrı saldırının altından bir isim çıktı

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş da yaşananlara tepki göstererek “Mamak’taki Şah-ı Merdan Cemevi’ne yapılan saldırıyı şiddetle kınıyorum. Sürecin bizzat takipçisi olacağım. Birlik ve beraberliğimizi bozmak isteyen her zihniyetin karşısında olacağız.” paylaşımında bulundu.

Ankara'da alevilere yönelik çirkin provokasyon! Üç ayrı saldırının altından bir isim çıktı

Ankara Emniyet Müdürlüğü Ankara 3. Sayfa Güncel Haberler

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.