Tüm Yazılar

Aslı İsminin Anlamı Nedir? Aslı İsmi Kur’an’da Geçer Mi, Tdk Lügat Anlamı Ne Demek?

Aslı İsminin Anlamı Nedir? Aslı İsmi Kur'an'da Geçer Mi, Tdk Sözlük Anlamı Ne Demek?

Aslı İsminin Anlamı Nedir?

Aslı isminin değişik anlamlarının bulunmuş olduğu bilinmektedir. Aslı adı; halis ve esaslı manalarına da gelmekte olan bir isimdir. Aslı isminin malum ilk anlamının ise dip, gerçek ve kaide olduğu söylenebilir. Bununla birlikte Aslı isminin kan bağları ve soy olarak da bilindiğini söylemek mümkün olmaktadır.

Aslı İsmi Kur’an’da Geçer mi?

Aslı adı, Kuran’ı Kerim de yer edinen bir ifadedir. Aslı isminin Arapça kökenli bir isim olduğu bilinmektedir. Aslı adı, Saffat Suresi içinde geçen bir kelimedir. Saffet Suresinin 64. ayetinde Aslı isminin geçtiğini söylemek mümkündür. Ayette “Aslil” şeklilnde geçen Aslı kelimesinin dip anlamına haiz olduğu bilinmektedir.

Aslı TDK Lügat Anlamı Ne Demek?

Aslı kelimesi, sözlükte bir şeyin kendisi anlamına haizdir. Aslı ile Kerem öyküsündeki hanım kahramanın adı bulunduğunu söylemek de mümkündür. Aslı, halis ve esaslı manalarına da gelmekte olan bir isim olarak bilinmektedir.

Aslı İsminin Özellikleri

Aslı ismine haiz olan kişilerin, mantıklı düşünebilme özellikleriyle ön plana çıktıkları bilinmektedir. Hayal oluşturmayı severler ve bilhassa sanatla alakalı alanda başarıya ulaşmış kişilerdir. Sosyalleşmeyi ve arkadaşlık ilişkilerini önemserler. Yalnız kalmaktan fazla hoşlanmazlar.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu