Tüm Yazılar

Aymira İsminin Anlamı Nedir? Aymira İsmi Kur’an’da Geçer Mi, Tdk Lügat Anlamı Ne Demek?

Aymira İsminin Anlamı Nedir? Aymira İsmi Kur'an'da Geçer Mi, Tdk Sözlük Anlamı Ne Demek?

Aymira İsminin Anlamı Nedir?

Aymira adı çeşitli özelliklere haiz bir ad çeşidi olarak karşımıza çıkmaktadır. Bilhassa bu ismin kökeni oldukca merak edilmektedir. Aymira adı son zamanlarda popülerlik kazanmış Arapça İspanyolca karışımı bir isim olmaktadır. Arapça ve İspanyolca karışımı bir isim olan Aymira adı devletimizde kız çocuklarına konulmaktadır.

Ay tutulması esnasında ayın çevresinde oluşan Aymira şeklinde bilinmektedir. Bilhassa akşam üstüne doğru oldukca etkisi altına alan bir görsellik kazanan bu durum, manzaranın belirginleşmesini de sağlamaktadır. İsim de bu anlamı ve tesiri ile kız çocuklarında değerlendirilmektedir. Aymira adı genel olarak tek başına kullanılsa da başka isimlerle beraber de kullanılabilir.

Aymira adı Kur’an’da Geçer mi?

Çocuklarına Aymira adını koymak isteyen kişiler bu ismin anlamını ve ismin Kur’an’da geçip geçmediğini merak etmektedir. Fakat Kur’an’da Aymira adı ile ilgili bir hadis bulunmamaktadır. Sadece Aymira adını kız çocuklarına konmasında bir sakınca bulunmamaktadır.

Aymira İsminin TDK Lügat Anlamı Ne Demek?

Aymira isminin anlamı ay tutulması esnasında ayın çevresinde meydana gelen aymira şeklinde bilinmektedir. Bununla birlikte ismin anlamı TDK lügat anlamlarında yer almamaktadır. Aymira isminin özelliklerine bakıldığında ise kuvvetli bir karakterlere haiz oldukları söylenebilir. Aymira isminin özelliklerinde kinci oldukları da bilinmektedir. Kinci bir yapıya haiz olan bu kişiler geçmişte yaşadıklarını kolay kolay unutmazlar.

Aymira adı tek başına kullanılabilirken başka isimlerle de kullanılabilir. Bilhassa Aymira adı Miray ve Esen adları ile beraber kullanılabilmektedir. Yanına yakışan öteki bir isim ise Aysima ismidir.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu