Tüm Yazılar

Aysel İsminin Anlamı Nedir? Aysel İsmi Kur’an’da Geçer Mi, Tdk Lügat Anlamı Ne Demek?

Aysel İsminin Anlamı Nedir? Aysel İsmi Kur'an'da Geçer Mi, Tdk Sözlük Anlamı Ne Demek?

Aysel İsminin Anlamı Nedir?

Aysel, en parlak vakit, en parlak zamanda doğan ve parlak olan şey benzer biçimde çeşitli güzel anlamlara gelmektedir. Bu anlamlarının haricinde ayın parlaklığını da anlatır. Seçkin ve güzel bir anlama haiz isim arayanlar için ideal bir tercih olacaktır. Parlak anlamına benzer olan ışık saçan, pırıl pırıl tabirleri de gene Aysel isminin benzer fakat değişik anlamlarıdır. Bir başka anlamı da ışıltılı ve göz alıcıdır.

Aysel İsmi Kur’an’da Geçer mi?

Aysel adı Kur’an’da geçmemektedir.

Aysel TDK Lügat Anlamı Ne Demek?

Aysel adı için TDK sözlüğünde geçen izahat ayın en parlak olduğu vakit şeklindedir.

Aysel İsminin Kökeni Nedir?

Aysel adı Türkçe bir isimdir. Dolayısıyla köken bakımından da Türkçedir.

Aysel İsminin Özellikleri

Aysel ismine haiz kişiler enerjik kimselerdir. Onlar adeta emek verme yaşamı için varlar. Emek vermeden geçirdikleri günden ek tat almazlar. Gezmeyi ve eğlenmeyi oldukca severler. Yerine ve zamanına gore davranan kişilerdir. Aşırı davranışlardan pek haz etmezler, kendileri de uygun şekilde davranırlar. Aysel ismine haiz olan kişilerin en mühim negatif özellikleri para harcama mevzusunda kısıntılı olmalarıdır.

Para harcamak değil para biriktirmek onlar için daha uygundur. Ek olarak kıskançlık huyları da vardır. Etraflarındaki her şeyi ara sıra kıskanabilirler. Aşırı istekli bir yapıya haiz olurlar. Bu kadar aşırı istekli olmaları kimi zaman kendilerine zarar verici olabilir. Yardımsever olmayı severler. Sadece kimi zaman çıkarları doğrultusunda hareket edecekleri için yardımseverlik özelliği körelebilir.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu