Tüm Yazılar

Bartu İsminin Anlamı Nedir? Bartu İsmi Kur’an’da Geçer Mi, Tdk Lügat Anlamı Ne Demek?

Bartu İsminin Anlamı Nedir? Bartu İsmi Kur'an'da Geçer Mi, Tdk Sözlük Anlamı Ne Demek?

Bartu İsminin Anlamı Nedir?

Bartu adının anlamı servet, zenginlik kısaca varlık anlama gelir. Bu anlamlarından dolayı Bartu adı varılacak yer olarak da tanımlanmaktadır. Burada bahsedilen zenginlik, varlık ve servet parasal manadadır. Türk kağanlarından birinin isminin de Bartu olması kişilerin adam çocuklarına bu adı vermesine vesile olmuştur.

Bartu İsmi Kur’an’da Geçer mi?

Bartu isminin Kuranda geçip geçmediğini merak eden pek oldukca insan vardır. Meydana getirilen araştırmalara bakılırsa Bartu isminin Kuranda yer almadığını söyleyebiliriz. Bu isim Kuranda geçmemektedir. Fakat buna karşın anlamından dolayı Bartu adı son zamanların en popüler adları içinde görülmektedir.

Bartu İsminin TDK Lügat Anlamı Ne Demek?

TDK sözlüğünde Türk Dil Kurumunda kullanılan tüm kelimelerin anlamlarına yer verilmektedir. Bartu kelimesine de bu sözlükte yer verilmiştir. TDK lügat anlamına bakılırsa Bartu adı varılacak yer, mesafe, varlık ve servet anlama gelir.

Bartu İsminin Analizi

Bartu isminin kökeni Türkçedir. Bu isim toplamda 5 harften meydana gelmektedir. Hem de da iki hecedir. B,A,R,T,U harflerinin birleşimidir. İsmin analizinde her harfin ayrı bir anlamı bulunmaktadır. B harfi önsezi duygusunun kuvvetli bulunduğunu bildirmektedir. A harfi atılgan ve enerjik yapıyı temsil etmektedir. R harfi tereddüt ve sert bir yapıyı anlatmaktadır. T harfi duygularını dile dökmekte zorluk çeken kişiliği temsil etmektedir. Son harf olan U harfi de durağan, yavaş, sağlam ve işleri aceleye getirmeyen bir karakteri anlatmaktadır.

Bartu İsminin Özellikleri

Bartu isminin özetlemek gerekirse özelliklerini şu şekilde sıralayabiliriz;

Duygusal kişilerdir.

İçe kapanık, merhametli ve iyi huylu insanlardır.

Liderlik özelliği vardır.

Dost canlıdırlar.

Kendilerine özgü görüş ve düşünceleri vardır.

Yaşamı oldukca süratli yaşarlar.

Sezgileri güçlüdür.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu