Benjamin Cowen’dan 2023 Bitcoin Fiyat Tahmini › Bitcoinhaber.net

Popüler bir kripto analisti, gelecek yıl için Bitcoin’in yeni bir rekor kırabileceği yönündeki tahminlerin gerçekleşme ihtimali konusunda şüpheci olduğunu ifade ediyor.

2023 Bitcoin Fiyat Beklentisi

InvestAnswers ile ilgili yeni bir röportajda, geniş çapta takip edilen kripto yatırımcısı Benjamin Cowen, Bitcoin’in 2023 yılına kadar mevcut fiyatlardan %1.000’in üzerine çıkabileceğine dair tahminleri değerlendirdi. Bunun yanında geçen ayın sonlarında, risk sermayesi yatırımcısı Tim Draper, Bitcoin’in gelecek yıl 250.000 dolara ulaşacağını tahmin etmişti.

Ancak Cowen, Bitcoin’in önümüzdeki 18 ay içinde altı haneli fiyat aralığına bile ulaşabileceğine artık inanmadığını söyledi ve “Bir zamanlar 2023’ün bu seviyelere ulaştığımız yıl olacağına inanıyordum ama 250.000 dolar o zaman da çok yüksek geliyordu. 100.000 doların ise kesin geleceğini düşünüyordum.” sözlerini kullandı.

Şu anda ise bu fikir hakkında ciddi şüpheleri olduğunu ifade eden popüler isim özellikle FED’in kararlarının bu fikirlerindeki değişiklikte etkili olduğunu ifade ediyor. Ayrıca Cowen, “Sosyal istatistikler gibi başka şeylere de bakıyorum ve kripto YouTube kanallarının yeni abonelerini takip ediyorum. Bu tür şeylerde izleyici sayısına bakıyorum ve şu anda hepsi düşüş trendinde.” sözlerini kullanıyor.

Bunlara ek olarak Cowen her ne kadar bireysel yatırımcılar Bitcoin’in 250.000 dolar olması konusunda heyecanlı görünse de bunun yeterli olmayacağını da şu sözlerle ifade ediyor:

Bitcoin gibi riskli varlıkların nihayetinde 250.000 dolara çıktığını görmek için hala genel bireysel duyarlılığa ihtiyacınız var. Özellikle enflasyonun yüksek olduğu bir dönemde gelecek yıl çeyrek milyon dolara nasıl ulaşacağımızı görmek için fikirler yürütüyorum Yüksek enflasyonun ikinci zirveleri olan 40’lı ve 70’li yıllara bakabilirsiniz borsa iyi gitti. Ancak ilk zirve sırasında, borsa enflasyon zirve yapana kadar düştü.

Bitcoin Fiyatı

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) yazının kaleme alındığı sırada 21.000 dolarlık önemli seviye üzerinde işlem görüyor ve beklen 6 haneli seviyelerin görülmesi için yaklaşık olarak 5 katlık artış kaydetmesi gerekiyor.

Dolayısıyla şu anda piyasada beklentiler büyük olsa da yatırımcıların temkinli ilerlemesinde fayda olacağı düşünülüyor.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.