BTC, ETH ve XRP Kritik Seviyelerle Boğuşuyor? Sırada Ne var?

BTC fiyatı, toparlanma için 23.500 dolar seviyesini yeniden test etmek adına yükseliş ivmesi kazanmaya devam ediyor. Boğalar 1.730 dolar seviyesine yeniden gelmeye çalışırken, ETH fiyatının 200 haftalık SMA’ya takıldığı belirtiliyor. Fiyatlarda devam eden dalgalanmalarla oldukça değişken toparlanmalar yaşayan diğer altcoin’lerin aksine, büyük engellerle karşı karşıya olduğu görülüyor.

BTC fiyatının yeniden yükselişe geçeceği bildiriliyor

Bitcoin fiyatı, Haziran ayının ikinci haftasındaki büyük düşüşünün ardından fiyatta dalgalanmalar devam etti. Kriptoarena.com olarak bildirdiğimiz gibi; O tarihten bu yana BTC’nin, geçtiğimiz hafta içerisinde önemli yükselişler elde ettiği ve yeni haftanın başlangıcında daha da yükselişler yaşanabileceğine dair hareketliliğin olduğu belirtiliyor. Bitcoin fiyatı 19.252 dolar destek seviyesinden bir yükseliş yaşadı ve son zamanlarda gerçekleşen düşük seviyesi olan 17.605 dolar fiyat seviyesinden yüzde 21 toparlanma yaşadığı görülüyor. Bu toparlanma ve yükselişin devam etmesi durumunda, BTC’nin 200 haftalık Basit Hareketli Ortalama (SMA) ile 22.517 dolar seviyesinde karşılaşacağı bildiriliyor.

Bu engel seviyeler adına önemli olmakla beraber, önümüzdeki haftalar veya aylar için fiyatların yönünü belirleyecektir. Engelin bir destek noktasına başarılı bir şekilde çevrilmesi, Bitcoin fiyatının 23.480 dolar seviyesini yeniden toparlayarak test etmesine izin verecektir. Lider kripto para birimi için analistler, yukarı yönlü oluşacak bu seviyenin etrafında hareketinin sınırlanmasının muhtemel olduğu belirtiyorlar. Bununla birlikte BTC’nin daha da yükselebileceği ve haftalık grafikte oluşan verimsizliği 29.300 dolar seviyesine kadar yükseltebileceği belirtiliyor.

Bitcoin fiyatında artış yaşanması beklenirken analistler, 200 haftalık SMA’daki olumsuz bir durumun, satın alım işlemlerini etkileyeceği bildiriyorlar. Böyle bir durumun yaşanması halinde, BTC 19.252 doların altında haftalık bir mum çubuğu üretirse, yükseliş tezini tamamen geçersiz kılmakla birlikte yüzde 19’luk bir düşüşler 15.551 dolar seviyesine kadar gerileyebileceği söyleniyor.

Ethereum fiyatının bu seviye ile birebir örtüştüğü görülüyor

Ethereum fiyatı, 200 haftalık SMA ile Bitcoin’e bakıldığında daha olumlu göründüğü belirtiliyor. ETH fiyatı şu anda önemli bir direnç seviyesiyle uğraşmaya devam ediyor. Analistler, bu seviyenin aynı zamanda 1.224 dolarlık direnç seviyesiyle birebir örtüştüğünü söylüyorlar. Bu nedenle, direnç sonrası hızlı bir hareket, alıcıların tekrar kontrolde olduğunu gösterecektir. Böyle bir durumun gerçekleşmesi ile, ETH fiyatının 1.730 dolar seviyesinden yüzde 35’lik bir yükselişi tetikleyebileceği belirtiliyor.

BTC, ETH ve XRP Kritik Seviyelerle Boğuşuyor? Sırada Ne var?

Ancak Ethereum fiyatının 1.224 dolar seviyesindeki bu alanı aşamaması halinde, satıcıların hala kontrolde olduğunu gösterecektir. Bu durumda ETH’nin, yüzde 40’lık bir düşüşler acil destek seviyesi olan 745 dolar seviyesine gerileyebileceği belirtiliyor.

XRP’de yükseliş ancak buna bağlı

Ripple(XRP) fiyatı, Nisan 2017 tarihinden bu yana, eğimli destek trend çizgisini tekrar test etmeden toparlandığı belirtiliyor. Bu yükseliş hareketliliğinin, satıcıların tükenme tehlikesiyle karşı karşıya olması ve alıcıların devraldığı anlamına geldiği bildiriliyor. Diğer kripto para birimlerinden farklı olarak analistler, XRP fiyatının 200 haftalık SMA ile 0.491 dolar seviyesinde karşılaşmadan önce, haftalık 0,418 dolar direnç seviyesini geçmesi gerektiğini söylüyorlar. Alıcıların devreye girip söz konusu bariyeri bir destek seviyesine çevirme durumlarının gerçekleşmesi halinde, fiyatın mevcut seviyeden yüzde 37’lik bir kazanç sağlayacağı belirtiliyor.

Diğer yandan analistler, XRP fiyatının ani direnç bariyeri yakınlarında 0,418 dolar seviyesinde satış baskısında büyük bir artış durumu ile karşılaşması sonucunda, satıcıların toparlanmayı bitirdiği anlamına geldiğini söylüyorlar. Durum gerçekleşmesi ise, XRP fiyatında düşüşler yaşanmasına ve eğimli trend çizgisini veya anlık destek seviyesinin 0,228 dolar fiyat seviyesinden yeniden test edebileceği belirtiliyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.