Cardano CEO’su, Güncellemeyi Ertelememizin Sebebi, Bitcoin ve LUNA Çöküşü!

Bugün itibariyle Cardano (ADA) yaratıcısı Charles Hoskinson, resmi Youtube hesabı üzerinden Terra (LUNA) ekosisteminin çöküşünün, Vasil Hardfork güncelleştirmesinin ertelenmesinden kısmen sorumlu olduğunu paylaştı.

Hoskinson, güncellemenin hazır olduğunu söylüyor ancak Cardano geliştirici ekibi, ABD dolarına endeksli bir stablecoin olan TerraUSD‘nin çöküşünün ardından güncellemeleri kullanıma sunmadan yapılan hamleleri daha çok test etmeye başladı.

TerraUSD’nin çöküşünün yanı sıra ise Bitcoin‘in de sert bir şekilde değer kaybetmesi sektöre olan güveni azalttı. Yaşanan bu olaylar ise Cardano ekibini Vasil Hardfork güncelleştirmesinde daha fazla testler uygulamasına neden oldu.

Cardano CEO’su bugün itibariyle Youtube hesabı üzerinden yaptığı açıklamalarda şu sözleri aktardı:

“kodları ve güncelleştirmelerin gerekliliklerini tam zamanında tamamladık.”

“ancak cardano geliştirici ekibimiz, terrausd’nin çöküşü sonrası yeni güncelleştirmemizi daha fazla teste tabii tutmak istedi.”

“bu yeni hamleler ise Plutus paketini ek testlerle güncelleştirmeye eklememizi sağladı ve normalde hard fork’lar için yaptığımızın ötesinde daha kaliteli ve güvenli bir iş ortaya çıkardık.”

Yapılan yeni testlerin sonucun “Plutus” paketinin de güncelleştirmenin içine eklediğini söyleyen Cardano (ADA) CEO’su Charles Hoskinson, bu şekilde daha kaliteli ve güvenli bir iş ortaya çıkardıklarını aktarıyor.

Vasil Hardfork güncelleştirmesinin temmuz ayının sonuna erteleyen CEO, ilerleyen süreçte ADA‘nın çok daha iyi bir konuma geleceğine olan inancını sürdürmekte.

*Yatırım kararlarınızı kendiniz alınız!

Son dakika haber ve analizlerden anında haberdar olmak için Telegram Kanalımızı ve Twitter hesabımızı hemen takip edin!

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.