Tüm Yazılar

Cihangir İsminin Anlamı Nedir? Cihangir İsmi Kur’an’da Geçer Mi, Tdk Lügat Anlamı Ne Demek?

Cihangir İsminin Anlamı Nedir? Cihangir İsmi Kur'an'da Geçer Mi, Tdk Sözlük Anlamı Ne Demek?

Cihangir İsminin Anlamı Nedir?

Cihangir ismine haiz adam evlatları genel olarak başarı göstermiş ve oldukca açık sözlü insan anlamına gelmektedir. Cihangir ismine haiz kişiler çoğu zaman mantıklarından ilkin duyguları ile hareket eden kişilerdir. Cihangir isminin anlamına sözlüklerde bakıldığında şu anlam karşımıza çıkmaktadır:

– Dünyaya egemen olan, dünyayı zapt eden kimse.

Cihangir İsmi Kur’an’da Geçer mi?

Cihangir isminin anlamı ile birlikte Kur’an’da yer alıp almadığı da merak edilmektedir. Cihangir isminin Kur’an’da hiçbir ayette geçmediği bilinmektedir. Cihangir adı Farsça kökenli bir isim olması sebebiyle de Kur’an’da yer alması mümkün olmamaktadır. Fakat Cihangir isminin Kuran-ı Kerim’de geçmemesi adam ufaklıklara konulmaması anlamına gelmemektedir. Dinen Cihangir isminin ufaklıklara verilmesinde hiçbir sakınca bulunmamaktadır.

TDK Lügat Anlamı Ne Demek?

Cihangir adı zamanı açıdan oldukca eski bir isim olmaktadır. Cihangir isminin anlamı TDK sözlüklerinde şu şekilde açıklanmaktadır:

– Dünyanın büyük bir bölümünü eline geçiren kimse.

Cihangir İsminin Özellikleri Nedir?

Cihangir ismine haiz kişiler oldukca açık sözlü kişilerdir. Açık sözlü olmalarına karşın iyimser bir tavırları da bulunmaktadır. Hisleri oldukca kuvvetlidir ve daima hislerine güvenerek hareket ederler. Bu kişiler kendilerini her ortamda oldukça net bir halde ifade etmektedir. Bundan dolayı cevapları da daima hazır olmaktadır.

Cihangir isminin en mühim özelliklerinden birisi de iyi birer gözlemci olmalarıdır. Bu sebeple bu kişiler modacı yada yazar olabilirler. Bu ismin özelliklerinden öteki ise para kazanma mevzusunda oldukca başarı göstermiş olmalarıdır. Ek olarak liderlik vasıflarına haiz yapıları bulunur.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu