Tüm Yazılar

Dora İsminin Anlamı Nedir? Dora İsmi Kur’an’da Geçer Mi, Tdk Lügat Anlamı Ne Demek?

Dora İsminin Anlamı Nedir? Dora İsmi Kur'an'da Geçer Mi, Tdk Sözlük Anlamı Ne Demek?

Dora İsminin Anlamı Nedir?

Dora isminin anlamı zirve ya da zirve olarak bilinmektedir. Dora isminin cinsiyeti hanım, rengi ise pembedir. Bununla birlikte Dora isminin kökeni de Türkçedir.

Dora İsmi Kur’an’da Geçer mi?

Dora adı Kur’an’da geçmez.

Dora İsminin TDK Lügat Anlamı Ne Demek?

Dora isminin TDK lügat anlamı zirve, zirve olarak bilinir. Kur’an’da geçmeyen bir isim olsa da dinen caiz bir isim olduğundan konulmasında bir problem yoktur. Son dönemlerin popüler adları içinde olduğundan Dora adı ile karşılaşmak mümkündür.

Dora İsim Analizi

D: Girişimci ve aşırı istekli bir kişiliği temsil eder. Kendilerine yeni bir iş kurabilir ya da işlerinde büyük başarı elde edebilirler.

O: Utangaç, duygusal ve gizemli bir kişiliktir. Çevre baskısına karşı fazlaca duyarlı olurlar.

R: Tereddüt sahibilerdir. Ek olarak alaycılığın ve kibrin temsilcisidir.

A: Liderlik vasıfları vardır ve gururlu bir kişilik sahibilerdir. Yönetmeyi ve insanları yönlendirmeyi fazlaca severler.

 

Dora İsminin Karakter Analizi

Bu kişiler aile yaşamına düşkünlerdir ve uysal bir yapıları vardır. Maddi ve tinsel mevzulara aynı derecede ehemmiyet verirler. Empati kabiliyetleri fazlaca geliştiği için beraberce anlaşırlar ve sorunlarını kısa sürede çözerler. Çevreleri tarafınca sevilen ve sayılan kişilerdir. Liderlik özellikleri gelişmiştir ve birilerini yönlendirmekten zevk alırlar. Hayal kırıklığına uğramaktan asla hoşlanmazlar.

Toplumsal yaşantılarında aranan adlar içinde olurlar. Kırılgan ve duyarlı bir yapıları olsa da kıymet verdiklerinden kıymet görmek isterler. Aşırı istekli oldukları için iş hayatında da başarıyı yakalamaları mümkündür. Hırslarını yanlış kullanır ya da yönlendirirlerse hata yapma olasılıkları da bulunmuş olduğu için dikkatli olmalarında yarar vardır.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu