Tüm Yazılar

Ecem İsminin Anlamı Nedir? Ecem İsmi Kur’an’da Geçer Mi, Tdk Lügat Anlamı Ne Demek?

Ecem İsminin Anlamı Nedir? Ecem İsmi Kur'an'da Geçer Mi, Tdk Sözlük Anlamı Ne Demek?

Ecem İsminin Anlamı Nedir?

Ecem isminin anlamı, kraliçem, sultanım anlama gelir. Ecem Türkçe anlamı ile fazlaca hususi bir karşılığa haizdir. Hem de bu isim Türkçe kökenli ve fazlaca eski dönemlerden günümüze kadar gelmiş olan güzel adlar içinde yer alır. Ecem adı, kız evlatları için kullanabilir. Bundan dolayı kız evlatları için günümüzde en fazla değerlendirilen en hoş adlar içinde yer alır.

Ecem isminin anlamı ise, ‘benim sultanım ya da kraliçem’ şeklinde güzel ve etkisi altına alan bir ifade ile karşılık buluyor. Türkçe kökenli olan bu güzel isim ise, Türk tarihinin pek fazlaca değişik uygarlığında kullanılmış olan adlar içinde yer ediniyor.

Ecem İsmi Kur’an’da Geçer mi?

Ecem adı, Kur’an’da geçen bir isim değildir. Fakat anlamı bakımından kız çocuklarına konulmasında herhangi bir sakınca bulunmaz.

Ecem İsminin TDK Lügat Anlamı Ne Demek?

Ecem isminin TDK lügat anlamı, büyük kardeş ağabey anlamına gelir. Değişik zamanlarda üst kademedeki kesimler için kullanılan bir isim olarak ön plana çıkıyor. Eğer kız evladınız için hususi ve güzel bir isim arıyorsanız Ecem adı tercih edebileceğiniz en güzel seçenekler içinde yer alır. Hem söylenişi ve okunuşu hem anlamı hem de Türkçe olması ile beraber tercih edebileceğiniz adlardan birisidir.

Kökeni fazlaca eski bir tarihe dayansa bile günümüzde hala yaygın bir halde kullanılan en kibar, naif ve hoş telaffuza haiz olan adlar içinde yer ediniyor. Bu adı isterseniz tek başına kullanabilir ya da değişik isimlerle de beraber güzel bir bütünlük sağlayabilirsiniz.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu