Tüm Yazılar

Entegre Ne Demek, Tdk Lügat Anlamı Nedir? Entegre Etmek Ne Demek?

Entegre Ne Demek, Tdk Sözlük Anlamı Nedir? Entegre Etmek Ne Demek?

Entegre Ne Demek?

Tümleşke yada tümleşik kelimeleri üstünden anlatılan entegre, ek olarak birbirine bağlama yolu üstünden tüm durumlara gelme biçiminde anlatılır. Belli başlı değişik alanların ya da parçaların bir tüm olarak kullanımı şeklinde de ifade edilebilir. O yüzden değişik sektörler dahilinde endüstri alanlarında mühim bir yere haizdir. Hatta bu açıdan entegre sistemler devreye girer ve gün içinde mühim bir ürün ve hizmet sağlanır.

Entegre TDK Lügat Anlamı Nedir?

Entegre kelimesi Türk Dil Kurumu dahilinde lügat anlamı üstünden tümleşik olarak ifade edilebilir. Bilhassa birbirleriyle bağlantılı bir halde tüm durumlara gelme olarak anlatılır. Aynı anda birbirlerini takip ederek senkronize bir halde çalışan sistemler bütünüdür. Hem Endüstri hem de teknoloji başta olmak suretiyle birçok değişik alanda yaygın kullanılan dizgesel bir yapılır.

Entegre Etmek Ne Demek?

Bütünleşmek ya da uyum sağlamak anlamları doğrultusunda entegre etmek kelime grubu öne çıkar. Belli başlı bazı unsurları bir araya getirerek bunların uyumlu hale gelmesine olanak vermektedir. Bilhassa endüstri alanı içinde birçok teknolojik cihazın bir tüm olarak emek vermesi şeklinde anlatılabilir. Ek olarak bu anlamı üstünden günlük yaşamda değişik amaçlara altında da kullanılır. Şundan dolayı herhangi bir durumun bir tüm olarak eş zamanlı ve senkronize halde emek vermesi şeklinde değerlendirilir. Bu da her yerde ortak anlamı üstünden kullanım imkanı tanıyor.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu