Tüm Yazılar

Eray İsminin Anlamı Nedir? Eray İsmi Kur’an’da Geçer Mi, Tdk Lügat Anlamı Ne Demek?

Eray İsminin Anlamı Nedir? Eray İsmi Kur'an'da Geçer Mi, Tdk Sözlük Anlamı Ne Demek?

Eray İsminin Anlamı Nedir?

Eray, Türkçe kökenli bir isimdir ve devletimizde adam adı olarak kullanılır. Eray isminin birçok anlamı vardır. Bu anlamlardan ilki temiz adam, yiğit ya da şen adam anlama gelir. Eray isminin bir öteki anlamı ise ayın hilal durumu doğrusu yeni ay anlamındadır.

Eray İsmi Kur’an’da Geçer mi?

Eray adı Kur’an’da geçmez. Anlamı bakımından fena bir anlam barındırmadığı için Kur’an’da geçmese de dinen caiz olduğundan dinimizce Eray isminin koyulmasında bir mesele bulunmaz. Bundan dolayı anne-baba adayları adam bebeklerine alternatif olarak Eray adını düşünebilirler.

Eray İsminin TDK Lügat Anlamı Ne Demek?

Eray isminin TDK lügat anlamı yeni ay, ayın hilal durumu anlama gelir. Eray isminin öteki anlamları yiğit, şen adam, ayın ilk günlerinde doğan ya da bilen er anlama gelir.

Eray İsminin Özellikleri Nedir?

Eray ismine haiz olan kişiler çoğu zaman acele sinirlenen kişilerdir. İş hayatlarında başarıya ulaşmış olurlar fakat acımasız da olmaları muhtemeldir. Hırslılardır ve kendilerinden daha iyi birini gördüklerinde daha oldukça hırs yaparak durumu olumsuza çevirebilirler. Sevdikleri insanlara oldukça yakın olurlar fakat sevmedikleri insanları da asla yanlarına yaklaştırmazlar. Titiz ve tertipli olmaları en sevilen ve takdir edilen huyları arasındadır.

El becerileri yüksektir ve analitik fikir kabiliyetleri de vardır. Çalışkanlardır, bilgileri fark etmekten ve ince düşünceli olmaktan vazgeçmezler. Negatif özellikleri içinde aşırı gururlu ve aşırı tutkulu olmalarını sayabiliriz. Geri planda kalmayı asla sevmezler. Girdikleri her ortamda dikkat çekmek ve ilgi odağı olmak isterler. Eleştiriden hoşlanmazlar fakat insanları eleştirmekten de geri durmazlar.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu