Ethereum (ETH) Rakibi Cardano (ADA), Dolandırıcıların Kıskacına Düştü!

Cardano (ADA) kripto sektöründe en çok rağbet gören projeler arasında yer alıyor. Yatırımcıların bu rağbeti ise kripto para dolandırıcılarını harekete geçirmiş durumda. Kimlik avı saldırıları düzenleyen dolandırıcılar, yatırımcıları mağdur etmekte.

Başarılı bir veri sağlayıcısı olan Atlas VPN tarafından paylaşılanlara göre, 22 Nisan – 22 Haziran tarihleri arasında, Cardano ekosistemi üzerinde 191 adet dolandırıcı proje ortaya çıktı.

Oluşturulan dolandırıcılık projeleri arasında blockchain kategorisi 662 saldırı ile en üst sırada yer alırken, Luno 277 ile ikinci sırada yer alıyor.

Poloniex ve Magic Eden sırasıyla 72 ve 67 saldırı ile dördüncü ve beşinci sırada yer alırken, ünlü kripto para borsası Binance 59 adet saldırı ile 7. sırada konumlanmakta.

blank

Kripto para birimi olarak listede 191 adet dolandırıcı projeyle 3. sırada yer alan Cardano, bazı güvenlik açıkları nedeniyle yatırımcılarını tedirgin etmekte.

Dolandırıcıların sadece kripto para birimlerini odaklanmadığı görülüyor. Kripto para borsalarını da hedef alan dolandırıcılar, takas edilemez token olarak adlandırılan NFT‘leri de kıskacına almış durumda.

Kripto para saldırıları her geçen gün artış gösterirken, dolandırıcılıklarda kaybedilen miktarın ise 2022’nin ilk çeyreğinde 329 milyon dolara ulaştığı gözlenmekte.

Tahminlerin çok üstünde gelen bu değer, birçok düzenleyici devlet kurumunu harekete geçirdi. Bu yaşanan olaylar kripto sektörüne olan güveni zedelemeye devam ederken, yatırımcılara da büyük zararlar vermekte.

*Yatırım kararlarınızı kendiniz alınız!

Son dakika haber ve analizlerden anında haberdar olmak için Telegram Kanalımızı ve Twitter hesabımızı hemen takip edin!

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.