Tüm Yazılar

Guinnesslik doktordan garip izahat: Sanırım sonsuza kadar yaşayacağım

Guinnesslik doktordan ilginç açıklama: Sanırım sonsuza kadar yaşayacağım

People’ın haberine nazaran; 75 senedir tıp alanında çalışan nörolog Dr. Howard Tucker, 10 Temmuz’da 100. doğum gününü kutladı. Tucker uzun yaşamını kısmen kariyerine olan tutkusuna bağladı.

Tucker, “Ben emekliliği uzun ömürlülüğün düşmanı olarak görüyorum. Hayatta kalmak ve çalışmak eğlencelidir, keyifli bir iştir. Her gün yeni bir şey öğreniyorum.” dedi.

Tucker kısa sürede hasta görmeyi bırakmış olsa da, Cleveland’daki St. Vincent Charity Tıp Merkezi’nde tıp asistanlarına ders vermeye devam ediyor.

Dr. Howard Tucker, her insanın altın yıllarında çalışmaya devam edemeyeceğini kabul etmekle beraber, geleneksel bir emekliliğin kendisini ilgilendirmediğini söylemiş oldu.

İnsanlara tavsiyelerde bulunan Dr. Tucker, “Eğer işten emekli olurlarsa, en azından bir hobi olarak bir şeyler yapmalılar, ister toplu iş ister kendi hobileri olsun, beyin için her gün bir uyarana ihtiyacınız var.” ifadelerini kullandı.

“Sonsuza kadar yaşayacağımı düşünüyorum”

Tucker yaşamı süresince asla sigara içmediğini ve kış aylarında dahi gezintiye çıkarak o anları değerlendirdiğini söylemiş oldu.

“Gerçek olmadığını bilerek sonsuza kadar yaşayacağımı düşünüyorum” diyen Tucker, “Fakat ben öyleki hissediyorum. Ölümü asla düşünmem. Bir kez ölürsün fakat her gün yaşarsın… yaşamaya odaklan” ifadelerini kullandı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu