Hasar Kaydı Sorgulama Nedir ve Nasıl Yapılır?

Hasar Kaydı Sorgulama Nedir ve Nasıl Yapılır?

İkinci el araç alıp satarken mümkün olduğunca az hasarlı arabaları almak isteriz. Özellikle aktif olarak kullanılacak otomobillerde orijinal parçaların aynen durması, daha önceden boya yapılmamış ve az hasarlı olması satış fiyatını da doğrudan etkilemektedir. Hasar sorgulama bu noktada önem arz etmektedir.

İkinci el araba alıp satarken ilk bakılması gereken nokta aracın hasar kaydı olup olmadığıdır. Özellikle temiz, sorunsuz araba almak isteyenler plakadan hasar kaydı sorgulama sisteminden hızlı şekilde aracın hasar geçmişini sorgulayabilir.

Ücretsiz Hasar Kaydı Sorgulama Nasıl Yapılır?

Kendi adınıza kayıtlı aracın ücretsiz hasar kaydını e devlet üzerinden kontrol edebilirsiniz. E-Devlet Trafik Poliçe ve Hasar Bilgileri Sorgulama

Hasar sorgulama olası zararların önüne geçer

Araç fiyatlarının hayli yükseldiği şu günlerde birikimlerini otomobil satın alarak değerlendirmek isteyen vatandaşlar ekspertiz raporlu araçlara yönelmekte ve satarken en az zarar ettirecek modelleri tercih etmekteler.

Genellikle araç satış sitelerinde hasarsız, hatasız gibi ifadeler kullanılsa da özellikle büyük şehirlerde kullanılmış araçlarda irili ufaklı kazalardan kalma hasarlar bulunabiliyor. Hasar almış bir araç ise satarken değer kaybına uğrayarak satıcısını üzüyor.

Konu diğer bir açıdan incelendiğinde ise satın alan tarafın mümkün olan en az hasara sahip veya hasarsız bir araç satın alması, çoğu durumda daha güvenli ve konforlu bir sürüşün temellerinden biri olan aracın orijinal halini muhafaza etmesi demek.

Güvenilir ekspertiz firmalarından ekspertiz yapılmadan hemen önceki aşama olan hasar kaydı sorgulama, aracın geçmiş öyküsü hakkında ayrıntılı bilgi verebiliyor.

Hasar sorgulama, plaka, şase numarası gibi aracın kimlik bilgileri kullanılarak yapılmakta olduğundan güvenilir bir sorgulama yöntemi. Fakat işi sağlama almak ve hasar kaydının aracın geçmişine işlenmemiş olması ihtimalini göz önünde bulundurmak gerekiyor. Tramer sorgulama yapıldıktan sonra ikinci adım olan ekspertiz kontrolü, satın alacağınız aracın kazasız, sorun çıkarma olasılığı daha düşük ve aynı zamanda satarken de zarar ettirmeyecek bir araç olduğu noktasında içinizin rahat olmasına yardımcı oluyor.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.