Tüm Yazılar

Karen İsminin Anlamı Nedir? Karen İsmi Kur’an’da Geçer Mi, TDK Lügat Anlamı Ne Demek?

Karen İsminin Anlamı Nedir? Karen İsmi Kur'an'da Geçer Mi, TDK Sözlük Anlamı Ne Demek?

 Karen İsminin Anlamı Nedir?

 Karen adı dinin kıymeti, dinin eksikliği ya da dinin olgunluğu anlamına gelir. Öteki anlamı ise katıksız ya da saf anlama gelir. İngilizcede Katherine isminin kısaltılması olarak da kullanılmaktadır.

 Karen İsmi Kur’an’da Geçer mi, TDK Lügat Anlamı Ne Demek?

 Karen adı Kur’an’da geçmeyen bir isimdir. Karen, TDK lügat anlamına bakılırsa temiz, saf, katıksız ya da dinin kıymeti anlamındadır. Anlamının güzel ve pozitif olması devletimizde popüler hale gelmesini elde etmiştir. Bundan dolayı Karen adı ile sık sık karşılaşmak da mümkündür.

 Karen İsminin Pozitif Özellikleri

 Bu kişiler yaptıkları her işe ehemmiyet verirler ve itina gösterirler. Bundan dolayı işlerinde daima başarıyı yakalarlar ve takdir görürler. Gerçekçi ve mantıkçı olmaları onların toplumsal hayatlarında da kıymet görmelerini elde etmiştir. El becerileri fazlaca yüksektir ve birden fazla kabiliyetleri olabilir. Sanatla ilgilenirler ve kendi işlerini de kurabilirler. Hususi hayatlarında ve ikili ilişkilerinde fazlaca duygusal davranırlar. Bilhassa aşık olduklarında kandırılmaları ve kırılgan olmaları mümkündür. Aile yaşamını fazlaca severler ve ev yaşamına da düşkünlerdir.

 Karen İsminin Negatif Özellikleri

 Eleştiriden hoşlanmazlar fakat karşılarındakini eleştirmekten asla kaçınmazlar. Aşırı gururlu oldukları için kimi zaman mutsuz olabilir ve karşılarındakileri kırabilirler. Geri planda kalmayı asla sevmezler. İlgi çekmek ve ilgi görmek için kendilerini minik düşürebilirler. İnsanlara fazla güvendikleri için hata yapabilir ve üzülebilirler. Sinirlendikleri süre hiçbir şey düşünmeden konuşurlar bu yüzden kırıcı olabilirler.

 Başarı göstermiş olmak için iş arkadaşlarının arkasından iş çevirebilirler. Yakalanmaları durumunda kendilerini fena bir pozisyona düşürebilir ve başarısız olabilirler. Dış görünüşe ehemmiyet verdikleri için kendilerini geliştirme noktasında tamamlanmamış kalabilirler.

Alaz İsminin Anlamı Nedir? Alaz İsmi Kur'an'da Geçer Mi, Tdk Sözlük Anlamı Ne Demek?

Alaz İsminin Anlamı Nedir? Alaz İsmi Kur’an’da Geçer Mi, Tdk Sözlük Anlamı Ne Demek?

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu