Kripto para piyasalarında son durum Yazar Investing.com


© Reuters

Investing.com – Kripto paralar, dünkü düşüş eğiliminin ardından bugün akşam saatlerine kadar gelen alımlarla dünkü kayıplarını telafi etti.

Kripto para piyasa değeri, dün yüzde 3,7 oranında değer kaybı sonrası bugün benzer oranda yükselerek yeniden 900 milyar dolar bandında geri döndü. Piyasalarda son 24 saatlik ortalama işlem hacmi ise 70 milyar doların altında kalarak düşük seyretmeye devam ediyor. 

Son 24 saatlik fiyat hareketlerine göre ilk 100 kripto paranın şu an 84’ü artıda devam ediyor. 

(BTC), 20.000 dolar bandındaki hareketine devam ediyor 

Bitcoin, dünkü satıcılı işlemlerde kısa bir süre 20.000 doların altını test ettikten sonra ana destek seviyesinden gelen alımlarla bugün 20.800 dolara kadar yükseldi. Dünden bu yana bu bölgede bir direnç oluşurken BTC’nin ortalama 20.500 dolar seviyesinde bir tepkiyle karşılaşması dar bir alanda hareket etmesine neden oluyor. 

Buna göre en büyük kripto para dünkü yüzde 3,55 oranında gerilemenin ardından bugün açılıştan bu yana yüzde 3,1 oranında değer kazandı. Toplam piyasa değeri 392 milyar dolarda bulunan Bitcoin’in piyasa hakimiyet oranı, son günlerdeki düşüşüne devam ederek yüzde 44 oranının altına sarkmak üzere. Bu durum altcoin piyasasının daha iyi performans göstermesine bağlı olarak gelişiyor. 

Altcoin piyasasında son durum

Bitcoin hariç piyasa değeri bugün yaklaşık 520 milyar dolar seviyesinde devam ediyor. Altcoin piyasa değeri, bugünkü fon girişleriyle birlikte dünkü çıkışları telafi etmiş durumda. 

En büyük altcoin (ETH), dün 1.050 dolardan kapanış gördükten sonra açılıştan bu yana yüzde 6,5’a yakın değer artışı gördü ve 1.117 dolara kadar yükseldi. 

En büyük 10 kripto para arasında son 24 saatlik zaman diliminde ekside devam eden kripto para bulunmuyor. BNB coin, dünkü fiyatına göre yüzde 5 değer artışıyla 226 dolara yükselirken (ADA), yüzde 0,12 oranında düşük bir değer artışıyla 0,47 dolarda kaldı. 

Son 7 günlük değer artışlarında ise bugün yüzde 4 artışla 37 dolardan işlem gören , yüzde 15 oranında değer artışını koruyarak öne çıkan altcoin oldu. 

İlk 100 kripto parada bugün öne çıkan altcoinler arasında Polygon (MATIC), son 24 saatte yüzde 25 artarak öne çıktı. MATIC tokeni, akşam saatlerine doğru 0,5 dolar bandında hareket ediyordu. Bugün çift haneli kazançlar kaydeden diğer altcoin’ler arasında THORChain (RUNE), yüzde 14’e yakın değer artışıyla ve  Enjin Coin (ENJ), Curve DAO Token (CRV), Sandbox (SAND), yüzde 12 bandında değer artışlarıyla yer aldı.

Bugün az sayıda kripto parada düşüş görülürken haftalık kazançlarıyla öne sıralarda yer alan Synthetix (SNX), yüzde 5 ve Waves (WAVES), yüzde 3 oranında geriledi. 

Yazar: Günay Caymaz 

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.