Linux Hosting Nedir? Neden Linux Hosting’i Tercih Etmeliyim?

Linux Hosting Nedir? Neden Linux Hosting’i Tercih Etmeliyim?

Linux Hosting, Linux işletim sistemine sahip sunuculardan sağlanan Hosting hizmetine verilen isimdir. Linux Hosting ile bu işletim sisteminde stabil olarak çalışan yazılıma sahip web sitelerinizi/uygulamalarınızı kolaylıkla barındırabilmektesiniz. Hosting türleri arasında en fazla tercih edilen Hosting çeşidi olan Linux Hosting, Hosting Dünyam farkı ile sizlere sunuluyor. Hosting Dünyam’ın güçlü sunucularından alacağınız Linux Hosting hizmeti ile web sitenizi uçurmaya hazır olun!

PHP tabanlı web sitelerinin en stabil şekilde çalışabildiği Hosting türü Linux Hosting’tir. Web üzerinde yer alan web sitelerinin çoğunun da PHP altyapılı olduğunu ele alırsak, piyasada en çok tercih edilen sunucu türü olmasının sebebini anlayabiliyoruz. Web üzerinde kullanılan en popüler İçerik Yönetim Sistemleri(CMS)’nden birisi olan WordPress’de Linux Hosting ile en verimli şekilde çalışmaktadır. Daha doğrusu Linux işletim sistemi ile iyi çalışmaktadır çünkü Linux Hosting olarak ayrı bir ürün var ancak siz kendi sunucunuza da Linux işletim sistemi kurup oradan bir Hosting oluşturarak, WordPress altyapılı sitenizi stabil bir şekilde çalıştırabilirsiniz.

Neden Linux Hosting Almalıyım?

Öncelikle Linux Hosting en stabil çalışan Hosting türlerinden birisidir. Optimizasyon konusunda çoğu Hosting firmasında bir problem yaşayacağınızı sanmıyoruz ve böylece PHP altyapılı ya da Linux işletim sistemi ile sorunsuz çalışan web sitelerinizi gönül rahatlığıyla Linux Hosting ürünlerinde barındırabilirsiniz.

Linux Hosting tabi ki Hosting firmasına maliyet açısından büyük bir külfet getirmediği için Linux Hosting almak istediğinizde oldukça uygun fiyatlara Hosting bulabilmektesiniz. Hatta çoğu firmada Ucuz Hosting olarak da geçen Linux Hosting, gerçekten yıllık fiyatlandırmalar ile uygun fiyatlara bulunabilmektedir. Böylece web sitenizi Linux Hosting üzerinde barındırmak isterseniz, sunucu gibi büyük masraflardan kurtulabilirsiniz.

Linux Hosting’lerde çeşitlilik fazla olduğu için tam olarak ne tarzda özelliklere sahip bir Hosting’e ihtiyacınız var ise kolay bir şekilde o Hosting paketini bulabilir ve satın alabilirsiniz. RAM ise RAM, depolama alanı ise Disk, trafik limiti ise trafik limitini de ayrı ayrı seçebileceğiniz Hosting paketlerinden bir tanesini satın alabilir ve hemen kullanabilirsiniz. Linux olarak Sınırsız Hosting seçenekleri ile Hosting Dünyam üzerinden kolayca Hosting sahibi olabilirsiniz.

Linux Hosting’in bir diğer avantajı da çok fazla kullanıldığı ve kullanıcılar tarafından tercih edildiğinden dolayı, her Hosting firmasında bir sürü çeşit ile bu Hosting türüne erişebilmektesiniz.

Hosting tercihlerinde genellikle kullanıcıların herhangi bir şekilde sunucu yönetimi işine girişmek istemediklerini tahmin etmek zor olmasa gerek. Bu durum da tabi ki web sitesi sahibini birçok maliyetten kurtarmaktadır. Mesela sunucu optimizasyonu, sunucu lisansı gibi kaleimleri maliyete örnek gösterebiliriz. Linux Hosting alarak genellikle cPanel gibi popüler bir panele sadece Hosting’inizin ücretini ödeyerek sahip olabilirsiniz. Böylece Hosting kullanarak hem optimizasyonlu hem de iyi bir kontrol paneli ile web sitenizi yönetebilirsiniz.

Windows Hosting mi yoksa Linux Hosting mi?

Öncelikle bu soruya yanıt vermeden, web sitenizin yazılımı hangi işletim sisteminde daha stabil, daha verimli çalıştığını öğrenmeniz gerekmektedir. Çünkü her iki işletim sistemine sahip Hosting türleri, kullanılacak olan web yazılımına bağlı olarak tercih edilmektedir. Örneğin WordPress gibi PHP bir web sitesi barındıracaksanız Linux Hosting almalısınız ancak ASP ve .NET kullanan bir web sitesi barındıracaksanız da Windows Hosting almanız gerekmektedir. Bundan dolayı, Windows ya da Linux Hosting tercihinde bulunacaksanız web sitenizi iyi tanımanız gerekmektedir.

Hosting Dünyam üzerinden uygun fiyatlarla sınırsız ve limitsiz Linux Hosting sahibi olabilirsiniz. Sunmuş oldukları avantajlı paketler ile sizlere Hosting satın alırken tam olarak ihtiyacınıza özel olarak oluşturulmuş paketleri almanıza olanak sağlayarak, ekstradan maliyetlenmenizin önüne geçilmektedir.

Bu kadar bahsettik, “hiç mi Linux Hosting’in dezavantajlı durumları yok?” diye sorabilirsiniz. Linux Hosting dediğimiz ürün paylaşımlı Hosting olduğu için tabi ki de genel olarak tüm Hosting’lerde olduğu gibi belli başlı riskleri ve sıkıntıları elbette olabilmektedir. Ancak her ürünün kendisine göre avantajı ve dezavantajı bulunmaktadır, hatta kullanıcısından kullanıcısına bu avantajlar dezavantaja, dezavantajlar avantaja dönüşebilmektedir.

Hemen hostingdunyam.com.tr adresini ziyaret ederek, size ve bütçenize en uygun olan Hosting seçeneğini satın alabilir ve kullanmaya başlayabilirsiniz. Aklınıza takılan herhangi bir durum olursa canlı destek ve destek talebi aracılığıyla sorularınıza yanıt bulabilirsiniz.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.