Özel Güvenlik Nedir? Profesyonel Özel Güvenlik Hizmetleri

Özel Güvenlik Nedir? Profesyonel Özel Güvenlik Hizmetleri

Yazı İçeriği

 1. Özel Güvenlik Nedir?
 2. Özel Güvenlik Ne İş Yapar?
 3. Özel Güvenlik Yetkileri Neler?
 4. Profesyonel Özel Güvenlik Şirketi

Özel Güvenlik Nedir?

Özel Güvenlik meslek tanımı, tam anlamıyla kişi ve kurumların ihtiyaç duyduğu korunma haklarını kapsamaktadır. Özel GüvenlikGerçek ve Tüzel kişilerin; yaşam ve mülkiyet, işletme yönetimi ve hürriyet haklarının saldırıya uğramaması adına kamu güvenliği desteği olarak nitelendirilir ve kişilerin, şirketlerin, kuruluşların aleyhine oluşabilecek tüm saldırılara, yönetim düzenine profesyonel bir şekilde desteği amaçlar.

Özel Güvenlik Ne İş Yapar?

Özel Güvenlik alanlarına göre faaliyetleri değişiklik gösterse de,  genel olarak faaliyetleri şu şekilde listelemek mümkündür;

 • Gerçek ve Tüzel kişilerin can, mal ve hürriyet güvenliklerini sağlamak,
 • Kurum ve Kuruluşlarda güvenliği sağlamak adına tüm giriş çıkışları kayıt altına almak ve eğer gerekliyse danışma hizmeti sunmak,
 • Olası güvenlik sorunlarında yazılı veya görsel kayıtlardan sorumlu olmak ve yetkisi dahilinde bunları kullanarak güvenlik sorununa müdahale etmek,
 • Olası güvenlik sorunlarında yetkisini son ana dek kullanmak ve aynı anda kolluk kuvvetleri ile de irtibat kurmak.

Özel güvenlik faaliyetleri genel olarak bu şekilde bilinir. Ancak unutulmamalıdır ki özel güvenlik yetki listesi oldukça kapsamlıdır ve Profesyonel Özel Güvenlikhizmetlerinde korunma amacıyla kişi ya da kurumun ihtiyaç duyabileceği tüm konularda faaliyette bulunulabilir.

Özel Güvenlik Yetkileri Neler?

Özel güvenlik için tüm güvenlik birimlerinde olduğu gibi çeşitli yetkiler bulunmaktadır. Bunlar;

 • Özel Güvenlikler, korunma amacıyla bulundukları alanda gerekli gördükleri takdirde kimlik sorgulayabilirler.
 • Özel Güvenlikler, kendi alanlarında teknolojik araç gereçler vasıtasıyla belirli kurallar dahilinde arama gerçekleştirebilirler.
 • Belirli kanunlar ve usuller çerçevesinde, Özel Güvenlik görevlileri silah taşıyabilirler.

Profesyonel Özel Güvenlik Şirketi

Özel Güvenlik Hizmetleri, başta can ve mal güvenliği olmak üzere birçok konuda güvenliğinizi sağlamaya odaklı olduğundan çalışacağınız güvenlik firması seçimini doğru yapmak son derece önem arz eder.

EuroClean Özel Güvenlik Şirketi, tüm ekibini özenle seçmiştir. Ekip üyelerimizin tamamına, alanlarında profesyonel eğitimler verilir. Güvenlik sektörü hataya yer verilemeyecek sektörlerden biridir ve bu nedenle tüm ekip üyelerimiz, en iyi eğitimlerin yanı sıra sektörde tecrübeli kişilerden oluşmaktadır. EuroClean Özel Güvenlik, şu konularda son derece temkinlidir;

 • Alanında en gelişmiş teknolojiyi, en doğru ve sürekli güncel bir şekilde kullanır.
 • Ekip üyeleri; gerek en profesyonel şekilde hizmet sunmak, gerek maksimum güvenliği sağlamak ve gerek kendilerine ait tüm yetkileri doğru, etkili bir biçimde kullanmak için daima en üst düzey eğitimler alırlar.
 • Tüm personeller profesyonel takibin yanı sıra yanı sıra eksiksiz raporlama, denetleme, kayıt etme becerisine sahiptirler.

Profesyonel ve alanında tecrübeli özel güvenlik şirketimiz EuroClean’da işinin ehli ekibimiz aracılığıyla; risk almadan maksimum güvenlik önlemleri ile hizmetinizdeyiz.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.