Penis Ameliyatı Güncel 2022

Penis Ameliyatı Güncel 2022

Penis ameliyatı, bir kişinin yaşam kalitesini iyileştirebilen yaygın bir prosedürdür. Penis ameliyatı hem erkek hem de kadınlara yapılabilir ve eşit olmayan boyut, eğrilik ve sertleşme zorluğu gibi penisle ilgili sorunların düzeltilmesine yardımcı olabilir.

Penis Estetiği Ameliyatı

Penis estetiği ameliyatının iki ana tipi vardır: uzatma ve genişletme. Uzatma ameliyatı, peniste daha fazla gevşeklik oluşturmak ve daha uzun görünmesini sağlamak için penisi kasık kemiğine bağlayan bağın kesilmesini içerir. Genişletme ameliyatı, çevresindeki yağ ve deriyi keserek penisin çevresini genişletir.

Bazı erkekler tamamen estetik nedenlerle ameliyatı tercih edebilirken, diğerlerinin penis boyutu veya şekli hakkında ameliyatın ele alabileceğini umdukları işlevsel endişeleri olabilir.

Hem uzatma hem de genişletme ameliyatları nispeten güvenli ve etkili prosedürlerdir, ancak bunlarla ilişkili enfeksiyon ve yara izi de dahil olmak üzere bazı riskler vardır. Penis estetiği ameliyatının sizin için uygun olup olmadığına karar vermeden önce tüm seçeneklerinizi kalifiye bir cerrahla görüşmeniz önemlidir.

Erken Boşalma

Erken boşalma birçok erkeğin karşılaştığı yaygın bir sorundur. İlaç, danışmanlık ve cerrahi dahil olmak üzere bir dizi tedavi mevcuttur. Ameliyat son çare seçeneğidir ve her zaman başarılı değildir.

Erken boşalma için iki tip ameliyat mevcuttur: penil traksiyon tedavisi ve penil enjeksiyonlar. Penil traksiyon tedavisi, uzatmak için penise ağırlıklar takmayı içerir. Bu yöntem ağrılı ve rahatsız edici olabileceği için pek popüler değildir. Penis enjeksiyonları, boşalmayı geciktirmeye yardımcı olmak için penise ilaç enjekte etmeyi içerir. Bu erken boşalma için en popüler ameliyat türüdür.

Ameliyat başarılı olabilse de, her zaman kalıcı değildir. Sonuçlar ayrıca kişiden kişiye değişebilir. Ameliyat olup olmayacağınıza karar vermeden önce tüm seçenekleriniz hakkında doktorunuzla konuşmanız önemlidir.

Penis Uzatma Ameliyatı

En yaygın penis uzatma ameliyatı, penisin cerrahi olarak büyütülmesi olan falloplastidir. Penisinde doğuştan anormallikler veya yaralanmalar olan erkeklere ve penis boyutunu büyütmek isteyenlere falloplasti yapılabilir. Falloplasti için kullanılabilecek birkaç farklı teknik vardır, ancak bunların hepsi penisin uzunluğunu ve çevresini arttırmayı içerir. En yaygın yöntem, penisi kasık kemiğine bağlayan bağın kesilmesi ve ardından vücudun diğer bölgelerinden alınan dokuların yeni bir şaft oluşturmak için kullanılmasıdır. Bu yöntem yüksek bir başarı oranına sahiptir ve doğal görünümlü ve işleyen bir penis ile sonuçlanır. Diğer yöntemler arasında penise yağ veya silikon enjekte etmek veya deri, kas veya kemikten greftler kullanmak yer alır.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.