Penis Kalınlaştırma Ameliyatı

Penis Kalınlaştırma Ameliyatı

Penis büyütme ameliyatı olarak da adlandırılan penis büyütme ameliyatı, erkeklere arzu ettikleri ekstra uzunluk ve genişliği verebilir. Cerrah penisin yan tarafında bir kesi yapacak ve organı büyütmek için cerrahi bir teknik kullanacaktır. Boyuttaki ortalama artış yaklaşık 2,54 cm’dir. Ameliyat genellikle başarılıdır ve hastalar nispeten kısa iyileşmeler bekleyebilirler. Bazı erkekler, penislerinin yan tarafında küçük bir yara izi veya ameliyattan sonra sertleşme zorluğu gibi küçük komplikasyonlar yaşarlar.

Erken Boşalma Sorunu

Erken boşalma, bir erkeğin penisinin boyutunu büyütebilen bir işlemdir. Bu ameliyat tipik olarak penisin çıkarılması veya bölünmesi, enjeksiyon veya penil protez implantasyonu gibi cerrahi yöntemler kullanılarak yapılır. Bir erkeğin penisi küçükse veya penisi normal giysilere rahatça sığmıyorsa penis büyütme ameliyatı gerekli olabilir.

Penis Ameliyatı

Penis büyütme ameliyatı, penisin uzunluğunu ve çevresini artırmak için yapılan bir işlemdir. Kullanılabilecek birkaç farklı cerrahi teknik vardır, ancak bunların hepsi penisi kasık kemiğine bağlayan bağların kesilmesini içerir. Bu, penis şaftının daha fazlasının açığa çıkmasına izin verir ve genişleme için daha fazla alan sağlar. Ameliyat ayrıca penisteki eğriliği düzeltmek için de kullanılabilir.

Penis büyütme ameliyatı ile ilişkili enfeksiyon, kanama ve yara izi gibi çeşitli riskler vardır. Ayrıca büyümüş penisin işlevsel olmama veya doğal görünmeme riski de vardır. Ek olarak, ameliyatın boyutta bir artışla sonuçlanacağının garantisi yoktur.

Penis büyütme ameliyatının maliyeti, kullanılan tekniğe ve kliniğin konumuna göre değişir. Çoğu prosedür 2.000 ila 6.000 ABD Doları arasında değişmektedir.

Penis Kalınlaştırma

Penis Kalınlaştırma, çeşitli penis büyütme ameliyatı prosedürleri vardır. En yaygın olanı, çevresi ve uzunluğunu artırmak için hyaluronik asit gibi dermal dolgu maddelerinin penise enjeksiyonudur. Yağ grefti başka bir seçenektir; cerrahlar vücudun bir bölümündeki yağı alır ve penise enjekte eder. Üçüncü bir teknik, penisi kasık kemiğine bağlayan bağları keserek büyüme için daha fazla yer açmaktır.

Dermal dolgu maddeleri ve yağ aşılama nispeten yeni prosedürlerdir, bu nedenle güvenlikleri veya etkinlikleri hakkında çok uzun vadeli veriler yoktur. Ligament kesme daha yerleşik bir prosedürdür ancak penis deformitesine, eğriliğe ve erektil disfonksiyona neden olabilir.

Bu ameliyatların tümü kanama, enfeksiyon, yara izi ve his kaybı gibi riskler taşır.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.