Tüm Yazılar

Salatı Tefriciye Duası Türkçe, Arapça Okunuşu Ve Anlamı: 4444 Salatı Tefriciye Duası Iyi mi Yapılır?

Salatı Tefriciye Duası Türkçe, Arapça Okunuşu Ve Anlamı: 4444 Salatı Tefriciye Duası Nasıl Yapılır?

Salat-ı Tefriciye Arapça Duasının Okunuşu Nasıldır?

Salat-ı Tefriciye duasının Arapça okunuşu şu şekilde olmaktadır: “Allâhumme salli salaten kâmileten ve sellim selamen tâmmen ala Seyyidinâ Muhammedinillezi tenhallü bihil ukadü ve tenfericu bihil-kürebü ve tukda bihil-havaicu ve tünalü bihir-reğâibü ve hüsnül-havatimi ve yustaskal ğamamu bivechihil Kerim ve ala âlihi ve sahbihi fi külli lemhatin ve nefesin bi adedi külli ma’lumin lek.” Biçiminde ifade edilmektedir.

Salat-t Tefriciye Duasının Türkçe Anlamı Nasıldır?

Salat-ı Tefriciye duasının Türkçe anlamı şu şekilde olmaktadır: ” “Tanrı’ım! Bizim Efendimiz olan Hz. Muhammed’e (sav) muhteşem bir salât ve rahmet, kusursuz bir selâmet ve selâm vermeni temenni ediyoruz. O Peygamber ki, onun hürmetine pek fazlaca düğüm çözülür, problemler ve belalar onun hürmetine açılarak dağılır, istek ve gereksinimler onun hürmetine yerine getirilir. Amaçlara O’nun hürmetine erişilir, güzel neticeler O’nun hürmetine elde edilir. O’nun şerefli olan yüzü hürmetine bulutlarda yer edinen yağmur istenilir, Tanrı’ım, onun ehlî beytine, onun ashabına da her göz kırpacak kadar olan zamanda (her an, saniye) her nefes alabilecek vakitte sana malum olan varlıklar sayısı kadar salât et.” Biçiminde ifade edilmektedir.

Salat-ı Tefriciye (Nariye) Duasının Faziletleri Nedir? 

Salat-ı Tefriciye duası bir fazlaca meşhur olan bir salattır. Salat-ı Tefriciye duası, ihlas ile beraber okunmaya devam edilmiş olduğu durumda okuyan bireyde dilediklerinin gerçekleşmesi, yaşamında meydana gelen sorunların ortadan kalkması, başlarına gelebilen zorluklar, hastalıklar mevcut olduğunda çok çok fazla etkili olduğu bilinmektedir.

Bununla birlikte İmam Kurtubi’nin söylediğine gore Salat-ı Tefriciye 100 kez yada 41 kez okumaya devam edilmesi halinde ferdin vakit geçtikçe problemlerinin giderildiğini, işlerinin oldukça kolaylaştığını, içinin nurla dolduğunu, rızkının bir fazlaca bollaştığını, itibarının da arttığını belirtmiştir. Kişi eğer dilediklerinin acele gerçekleşmesini istiyor ise Salat-ı Tefriciye duasını okunması gerekmektedir.

Kurtubi mühim olan ya da hayırlı olan bir işin gerçekleşebilmesi ya da belaların def edilebilmesi için Salat-ı Tefriciye 4444 kez okunmalı demiştir. Salat-ı Tefriciye duasını okuyacak kadar zamanı bulunmayan kişiler 5, 3, 7, 21, 41 yada 11 kez okuyabilmektedir. Okunan sayıya gore faziletleri bulunmaktadır. Bilhassa çağımızda bir ameliyata girecek olan şahıs yada bir sınava girecek olan öğrenciler için okunmaktadır.

Ayetel Kürsi okunuşu ve Türkçe anlamı: Ayet-el Kürsi Arapça yazılışı ve Diyanet meali! Ayetel Kürsi duası ile ilgili bilgiler!

Ayetel Kürsi okunuşu ve Türkçe anlamı: Ayet-el Kürsi Arapça yazılışı ve Diyanet meali! Ayetel Kürsi duası ile ilgili bilgiler!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu