Tüm Yazılar

Ü İle Başlamış olan Hayvan İsimleri… Ü Harfi İle Başlamış olan Hayvanlar

Ü İle Başlayan Hayvan İsimleri... Ü Harfi İle Başlayan Hayvanlar

Ü Harfi ile Başlamış olan Hayvanlar

Ü ile süregelen Türkiye de ve sınırlarının dışından bazı havanlar yer verilmiştir. Her hayvanın yaşam alanları farklılık göstermektedir. Bazı hayvanlar yırtıcı, bazıları ise daha sakin olması, kişilerin beraber yaşama taleplerini oluşturmaktadır.

Ü ile Başlamış olan Hayvan İsimleri

Üç Benekli Gurami Balığı: Su ürünleri içinde yer edinen Üç Benekli Gurami Balığı, görüntüsüyle her insanın ilgisini çekmektedir. Üç Benekli Gurami Balığı, boyları ortalama olarak 14 ve 16 santimetre kadar uzadıkları görülmektedir. Üreme mevzusunda 1000 şeklinde yumurta bırakması, tercih edilen akvaryum balıklarının içinde görülmektedir. Balık yüksek ısıyı sevmekte, üreme ısısı 30 aşama olarak bilinmektedir. Sakin agresif bir balık olmaması, izlenmesi keyifli balıkların içinde yer verilmiştir.

Üveyik: Üveyik, güvencin familyaları içinde yer verilmiştir. Boyu ise güvercinlerden daha ufak olarak, güzel ve narin bir görünüme haizdir. Fazlaca sayıda renklere haiz olan üveyik, göz kamaştırıcı bir görüntüye haizdir. Doğada yaygın olarak bulunmaktadır.

Üvez sineği: Sivri sinek olarak geçen ve sivrisinek familyasına ilişik olan sinek türüdür. Boyu ise 3-10 mm içinde değişmektedir. Çiçek ve kan ile yavru türleri beslenmektedir. Her sivrisineği şeklinde çift kanat ve uzun ince bacakları bulunmaktadır. Sivri sinekler çoğu zaman sevilmeyen hayvanların içinde yer verilmiştir. İnsanların üstünde kaşıntı ve kan almaları mevzusunda, bir çok şahıs tarafınca sevinç ile karşılanmamaktadır.

Mutsuz balığı: Ilık sularda ve Karadeniz bölgesinde yaygın olarak görülmektedir. Adam cinslerini boyları dişilere daha uzundur. Boyları 10 ve 30 santimetre içinde yer verilmiştir. Kumlu ve çamurlu bölgelerde yaygın olarak yaşamaktadır.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu