Tüm Yazılar

Internasyonal Tecim Mezunu Ne İş Yapar? Internasyonal Tecim Kısmı Emek verme Alanları…

Uluslararası Ticaret Mezunu Ne İş Yapar? Uluslararası Ticaret Bölümü Çalışma Alanları...

Internasyonal Tecim mezunlarının birçoğu genel olarak ulusal ve global şirketlerde iş yapmaktadır. Internasyonal şirketlerde üst düzey yöneticilik yapmak isteyenlerin tercih edebileceği bir bölüm bulunduğunu söylemek de mümkündür. Vatanımızda bayağı fazla yaygın olan internasyonal tecim bölümünün son zamanlarda çoğunlukla tercih edilmiş olduğu ifade edilebilir.

Internasyonal Tecim Mezunu Ne İş Yapar?

Internasyonal tecim mezunlarının internasyonal ilişkiler kısmı ile karıştırılmaması gerekmektedir. Her iki bölümde birbirleriyle ne kadar fazla karıştırılırsa da değişik bölümler olarak ifade edilebilir. Internasyonal tecim bölümünden mezun olan kişilerin çalışmak istedikleri kurumda değişik pozisyonlarda emek verme olanağına haiz olduklarını söylemek mümkündür.

Finans yönetimi,

Finans planlaması,

Finans denetlenmesi,

Yönetim ve tecrübe faaliyetlerini yürütmek,

İnsan kaynaklarının etkin bir halde yönetilmesi internasyonal tecim mezunlarının tercih etmiş olduğu pozisyonlar içinde yer almıştır.

Internasyonal Tecim Kısmı Emek verme Alanları

Internasyonal tecim kısmı mezunlarının oldukça geniş emek verme alanlarına haiz bulunduğunu söylemek mümkündür. Tecim alanlarında süreçleri hızlandırmaya yönelik adımların takip edilmesi gerekmektedir. Internasyonal tecim kısmı, dış tecim faaliyeti gösteren şirketlerde tecim uzmanı olarak çalışabilirler. Bununla birlikte tecim borsalarında, ihracatçı birliklerinde, endüstri ve tecim odalarında, tecim borsalarında emek harcamaları da mümkün olmaktadır.

Internasyonal Tecim Kısmı Kaç Yıllıktır?

Internasyonal tecim bölümünün birçok üniversite de bulunan bir bölüm bulunduğunu söylemek mümkündür. Internasyonal tecim kısmı 4 senelik bir bölüm olarak bilinmektedir. 8 dönemde bitirilmesi mümkün olan bir bölüm olduğu da ifade edilebilir.

Internasyonal Tecim ve Finans Kısmı Mezunu İş Olanakları Nedir?

Mezunların birçok alanda emek verme olanağına haiz olduklarını söylemek mümkün olmaktadır. Lojistik şirketleri, borsa aracı kurumları, bankalar, sigorta kurumları, internasyonal firmalar en yaygın olarak tercih edilen iş olanakları içinde yer almıştır. Internasyonal tecim mezunlarının borsa uzmanı ve sigortacı benzer biçimde pozisyonlarda da iş olanağına haiz bulunduğunu söylemek de mümkün olmaktadır.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu