Tüm Yazılar

Mahalli Yönetimler Mezunu Ne İş Yapar? Mahalli Yönetimler Kısmı Emek verme Alanları…

Yerel Yönetimler Mezunu Ne İş Yapar? Yerel Yönetimler Bölümü Çalışma Alanları...

Mahalli Yönetimler Mezunu Ne İş Yapar?

Mahalli yönetimler mezunu kişiler genel olarak mahalli yönetimsel alanlarda emek harcama potansiyeli elde etmektedir. Bu durum yerel idareler olarak da bilinir. Bilhassa de belediye ve belediyelere bağlı olan kuruluşlar da iş bulma şansı bulunmaktadır. Kamu yönetimi üstünden değişik departmanlarda almış olduğu eğitim doğrultusunda iş yapma şansı elde eder. Bu doğrultuda bulunduğum meslek grubu dahilinde mühim bir yere haiz bulunduğunu ifade etmek mümkün. Hem de geniş bir iş alanı ile beraber son dönemlerde öğrencilerin ilgi gösterdiği meslekler içinde gelmektedir.

Mahalli Yönetimler Kısmı Emek verme Alanları

Birçok değişik alanda öne çıkan emek harcama imkanı ile birlikte mahalli yönetimler kısmı bulunuyor. Genel anlamda 2 senelik bir bölüm olması ile birlikte 4 senelik üstünden de mezunlar bulunduğunu söylemek mümkün. Hem devlet kurum ve müesseselerinde hem de {özel sektör} üstünden değişik görevler alırlar.

– Belediye ve belediyelere bağlı olan kuruluşlar
– Personel İdaresi
– Halkla ilişkiler
– Kamu yönetimi
– Yöresel idareler
– Kamu ve hususi sektördeki değişik departmanlar

Bu şekilde iş mevzusunda pek oldukça değişik alan üstünden mahalli yönetim mezunları Vazife yapma şansı elde etmektedir. Bilhassa elit ve mühim bir meslek grubu olarak, oldukça mühim sayıda mezunu bulunduğunu söylemek mümkündür.

Mahalli Yönetimler Iyi mi Bir Bölüm?

Genel olarak mahalli yönetimler Türkiye’deki politika bilimi ve kamu yönetimi kısmına yakındır. Sadece değişik şekilde durumu siyasal, Toplumsal, ekonomik ve yönetimsel yapı altında ele alarak anlamaya yönelik bir duruma haizdir. O yüzden kentsel meseleler ile birlikte mahalli unsurlara yenilen bir meslek grubu olarak öne çıkar. Almış oldukları Bu vazife doğrultusunda mühim bir yere sahiplerdir. Hem de birçok değişik alanda emek harcama imkanı ile öne çıkan meslek grupları içinde geliyor.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu