Tüm Yazılar

Yönetim Bilişim Sistemleri Mezunu Ne İş Yapar? Yönetim Bilişim Sistemleri Kısmı Emek harcama Alanları…

Yönetim Bilişim Sistemleri Mezunu Ne İş Yapar? Yönetim Bilişim Sistemleri Bölümü Çalışma Alanları...

Yönetim bilişim sistemleri, son zamanlarda oldukça yaygın bir halde tercih edilen meslekler içinde yer verilmiştir. Teknoloji, data yönetimi ve sistem teorisini bir araya getiren bir alan bulunduğunu söylemek mümkündür. 4 senelik bir lisans kısmı olduğu da ifade edilebilir.

Yönetim Bilişim Sistemleri Mezunu Ne İş Yapar?

Yönetim bilişim sistemleri bölümünden mezun olan kişilerin aldıkları eğitim doğrultusunda iş yaşamını kolaylaştırmaya yönelik yazılımları şirketlere uyarlamak mevzusunda mesuliyet aldıklarını söylemek mümkün olmaktadır. Yönetim bilişim sistemleri, 4 senelik bir bölüm olarak bitirilmektedir. Yönetim Bilişim Sistemleri bölümünden mezun olan kişilere ise “Yönetim Bilişim Sistemleri Uzmanı” unvanı verilmektedir.

Yönetim Bilişim Sistemleri Mezunları Hangi Alanlarda Çalışabilir?

Yönetim bilişim sistemleri bölümünü bitiren kişilerin; IT uzmanı, sistem analisti ve tasarımcısı, proje yöneticisi, programcı, satış pazarlama yetkilisi, insan kaynakları uzmanı benzer biçimde alanlarda emek harcama imkanları bulunduğunu söylemek de mümkündür.

Yönetim Bilişim Sistemleri Kısmı Emek harcama Alanları

Yönetim bilişim sistemleri bölümünden mezun olan kişilere yönelik olarak birçok emek harcama alanı bulunduğunu söylemek mümkündür. Genel olarak ise data işlem merkezlerinde, sistem geliştirme bölümlerinde, yazılım ve danışmanlık şirketlerinde bölüm mezunlarının iş bulabilmesi mümkün olmaktadır.

Yönetim Bilişim Sistemleri mezunlarının hem kamu sektöründe hem de hususi sektörde iş bulabilme imkanlarının bulunduğunu söylemek mümkün olmaktadır. Oldukça geniş iş imkanlarına haiz olunan bölümün mezunlarının değişik alanlarda kariyer planlaması yapmaları da mümkün olmaktadır.

Yönetim Bilişim Sistemleri Kısmı Eğitim Süresi Kaç Senedir?

Yönetim bilişim sistemleri kısmı 4 senelik bir lisans kısmı olarak bilinmektedir. Toplam olarak 8 dönemlik bir bölüm bulunduğunu söylemek de mümkün olmaktadır. Yönetim Bilişim Sistemleri bölümünü yeğleyen kişilerin hem kamu sektöründe hem de hususi sektörde iş bulma imkanlarının oldukça kolay bulunduğunu söylemek mümkündür.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu